SZTE BTK 2013. március

2013. március 27.

Auditorium Maximum, 2013. március 28., 14.00

2013. március 27. 20.00,

Pince színház, Szeged, Dugonics tér 2.

2013. március 26. 21.00,

Rock Klub, Szeged, Stefánia sétány 6.

2013. március 25.

Xiao Qian, a Kínai Népköztársaság Magyarországra akkreditált új nagykövete a Szegedi Tudományegyetem Konfuciusz Intézetébe látogatott március 24-én, ahol részt vett az intézet rövid bemutatkozó programján.

2013. március 19.

Auditorium Maximum, 2013. március 21., 14.00

2013. március 18.

2013. március 23., Auditorium Maximum

Cimkék: latin verseny
2013. március 14.

2013. március 19., Grand Café

2013. március 11.

A Campus Hungary ösztöndíjakra 2013. március 13-án éjfélig lehet benyújtani a pályázatokat kizárólag elektronikus úton, a www.campushungary.hu weboldalon.

2013. március 11.

Hasznos előadásokkal, izgalmas tesztekkel várják a szervezők az egyetemistákat az SZTE Tavaszi Állásbörze Felkészítő Napokra. Az SZTE TIK-ben sorra kerülő programok a március 13-i állásbörzét is előkészítik.

2013. március 11.

Meghosszabbította az SZTE Tehetségpont Kiválósági lista és Talent-ösztöndíjak, valamint az összes kapcsolódó pályázat határidejét március 14. 12 óráig.

2013. március 11.

A Szegedi Egyetem Magazin és a Tiszatáj (Online) irodalmi folyóirat HATVAN ÉV címmel VERSPÁLYÁZATOT hirdet a Szegedi Tudományegyetem hallgatói és a szegedi vonzáskörzetű középiskolák diákjai számára a 60 esztendős Szegedi Egyetem című lap és a Szegedi Tudományegyetem szépirodalmi hagyományait követve.

2013. március 11.

A múlt értékei, a jelen kihívásai és a jövő? címmel kétnapos nemzetközi workshopot rendezett a SZAB Neveléstörténeti Munkabizottsága március 7-8-án. A tanácskozáson többek között arról esett szó, az új, osztatlan tanárképzésben az eddiginél jóval kisebb szerepet kapó neveléstörténet milyen új kutatási irányokkal járulhat hozzá a pedagógusképzéshez.

2013. március 10.

Az Egyesült Államokba szóló Fulbright-ösztöndíj-pályázatokról a TIK-ben hallhattak ismertetőt az érdeklődők.

2013. március 08.

Ötvennél több alapítvány, nonprofit szervezet nyújt segítséget a Szegedi Tudományegyetem oktatási és kutatási céljainak eléréséhez, a klinikai munkához. Az SZTE hallgatóit, munkatársait, továbbá a klinikai betegellátást támogató alapítványok idén is számítanak a személyi jövedelemadó 1%-ából származó bevételre.

2013. március 04.

„A társadalmi és gazdasági fejlődés, a tudományos haladás alapja az oktatás” – kezdte előadását Prof. Dr. Csapó Benő a Szabadegyetemen. Az SZTE intézetvezető egyetemi tanára rávilágított: a tanulás a személyes előnyök mellett a közösségek számára is előnyös, a társadalomnak pedig többszörösen megtérülő befektetést jelent.

2013. március 04.

Kiemelt egyetemi címet nyert el a Szegedi Tudományegyetem. A kormány erről szóló döntése a február 7-i Magyar Közlönyben jelent meg.

2013. március 04.

A Fulbright Program oktatói, kutatói és tanulmányi ösztöndíjakat kínál az Egyesült Államokba, bármely tudomány- és művészeti ágban. A Fulbright ösztöndíjról első kézből kaphat információt az, aki részt vesz a március 7-i TIK-beli tájékoztatón.

2013. március 01.

Egyetemi Sajtóért Pro Talentis Ösztöndíjat, illetve vállalatok által felajánlott ösztöndíjakat is kioszt – idei újdonságként – a Szegedi Tudományegyetem hallgatói számára az SZTE Tehetségpont. A Szeged városával és más egyetemi egységekkel együttműködő tehetséggondozó szervezet meghirdette kiválósági lista pályázatát.

2013. február 28.

Érdemes figyelemmel kísérni a Nemzeti Kiválóság Program következő ösztöndíjfelhívásait, hiszen közeleg a pályázatok benyújtásának végső határideje.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.