Fulbright_kiemelt

Az amerikai ösztöndíj-lehetőségekről tartottak tájékoztatót az SZTE-n

Az Egyesült Államokba szóló Fulbright-ösztöndíj-pályázatokról a TIK-ben hallhattak ismertetőt az érdeklődők.

Jókay Károly, a Fulbright Közhasznú Alapítvány ügyvezető igazgatója ismertette a Szegedi Tudományegyetemen a magyar–amerikai viszonylatban presztízsértékűnek tekinthető pályázati lehetőségeket, amelyek a 2014-2015-ös tanévre szólnak. Hangsúlyozta, a szervezet kortól függetlenül esélyt ad arra, hogy a hallgatók és az oktatók/kutatók neves amerikai egyetemeken szerezzenek kutatói ösztöndíjjal tapasztalatokat, akár többször is. Követelményként csupán kiváló angol nyelvtudást, kutatásra érdemes témát és jó szakmai eredményeket várnak el.

Hazánkban 1992 óta létezik önálló magyar Fulbright-bizottság, amely eddig 750 hallgatót részesített kutatási támogatásban. A szervezet működőse és kapcsolatai mellett a jelenlévők megismerhették a minden részletre kiterjedő, igen időigényes jelentkezési procedúrát is. Beszéde végeztével Jókay Károly válaszolt a lelkes érdeklődők kérdéseire is. A másfél órás tájékoztatót követően kötetlen beszélgetést tartottak korábbi Fulbright-ösztöndíjasokkal a Roosevelt téri halászcsárdában.

További részletek olvashatóak a pályázati lehetőségekről a Fulbright honlapján valamint a SzegedCafé oldalán

SZTEinfo

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.