SZTE BTK 2019. július

2019. augusztus 02.

Az SZTE 11 kara és Tanárképző Központja hirdet pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzéseken. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, 2019. augusztus 7-ig jelentkezhetnek az SZTE képzéseire. A ponthatárokat augusztus 26-án hozzák majd nyilvánosságra.

2019. július 22.

Immár 19. alkalommal szervezte meg nyári egyetemét a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldiek számára az SZTE BTK Hungarológia Központja. A négy hétig tartó programsorozatra idén több mint 30 diák érkezett csaknem 20 különböző országból – többek között Horvátországból, Oroszországból, Bulgáriából, Japánból, Kínából, Indiából, Indonéziából, Thaiföldről, Új-Zélandról, az Amerikai Egyesült Államokból, Olaszországból, Brazíliából, Finnországból, Izraelből és Törökországból. Külföldi magyar szakos, nyelvész egyetemisták, idegen nyelveket kedvelő magánemberek és vendégtanárok jelentkeztek a 120 órás kurzusra. A hallgatók között visszatérő diákok, illetve olyanok is vannak, akik Magyarországon vagy Szegeden maradnak az egész évre, hogy tovább ismerkedhessenek a kultúránkkal, esetleg itt dolgozzanak.

2019. július 18.

Beszélgetés a Lénárd Sándor-díjas Gellérfi Gergővel

2019. július 03.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.