SZTE BTK 2018. október

2018. október 18.

A MANYE Terminológiai szakosztálya, az SZTE BTK Szegedi Fordításkutató Műhelye a fordító és tolmács mesterképzéssel együttműködve, valamint a SZAB Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottsága október 11-én rendezte meg a Terminológiai csütörtök című rendezvényét a SZAB székházban.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.