SZTE BTK 2011. augusztus

2011. augusztus 25.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy Dr. Resch Béláné Dr. Marinovich Sarolta a BTK Angol-Amerikai Intézetének nyugalmazott egyetemi docense és első vezetője, az Angol Nyelvi és Irodalmi Tanszék volt vezetője életének 68. évében, türelemmel viselt súlyos betegségben elhunyt.

2011. augusztus 09.

2000 óta első alkalommal kerül megrendezésre az össz-egyetemi Gólyatábor a Szegedi Tudományegyetemen 2011. szeptember 1-4. között Sziksósfürdőn. Az SZTE Gólyatábor célja, hogy a különböző karokra felvett elsőéves hallgatók megismerkedhessenek hallgatótársaikkal, belelássanak más karok és szakok életébe.

Cimkék: HírekSZTE
2013. július 27.

A Szegedi Tudományegyetem pótfelvételi kínálatát bemutató oldala leendő hallgatóinknak.

2011. július 22.

A felvételi ponthatárok a felvi.hu oldalán tekinthetők meg.

KUTATOK_EJSZAKAJA_22

Az SZTE BTK Kari Tanácsa legutóbbi, május 19-i ülésének témái a költségvetés, a hallgatói létszám növelése és ezzel párhuzamosan az új képzések kialakítása voltak. Az elhangzott beszámolók szerint az országos trenddel ellentétben, de az egyetem eredményeivel párhuzamosan az első helyes jelentkezők száma évek óta emelkedik, amit mások mellett a képzési kínálat bővítésével továbbra is ösztönözni szeretne a vezetés.