SZTE BTK 2013. november

2013. november 28.

Tizenhetedik alkalommal rendezik meg a Nyelvészdoktoranduszok Országos Konferenciáját (azaz a LingDok-ot), melyen a fiatal nyelvészek bemutathatják eddigi kutatásaik eredményét.

2013. november 26.

Az Angol-Amerikai Intézet 2014-ben tanulmányi versenyt hirdet középiskolai diákok részére! A versenyről az alábbiakban nyújtunk tájékoztatást:

2013. november 26.

Négy szemeszteren átívelő, az intézmény kommunikáció- és médiatudomány szakos diákjai által felvehető speciális képzést indított a Szegedi Tudományegyetem a Magyar Telekom támogatásával.

2013. november 22.

A Szegedi Tudományegyetem tíz hallgatója részesült ösztöndíjban november 21-én a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatóriumban, a támogatásokat a társadalmi felelősségvállalásban elkötelezett, Csongrád megyei – nagyrészt szegedi – vállalatok alapították.

2013. november 21.

Az összegyetemi nyílt nap programját, a felsőoktatás átalakításáról az SZTE rektorának, Szabó Gábornak, a Magyar Rektori Konferencia alelnökének a véleményét is közli mai számában a Délmagyarország, Délvilág UNIVERSITAS melléklete.

2013. november 21.

Szabó Gábor rektor úgy köszöntötte az érdeklődőket: minden tekintetben jó helyen járnak! Az SZTE egységei egész nap előadásokkal, tájékoztató kiállítással, játékokkal várták a továbbtanulás előtt állókat.

2013. november 20.

A Szegedi Tudományegyetem öt oktatóját és hat hallgatóját ismerték el november 18-án a Magyar Tudományos Akadémián.

2013. november 18.
Megjelent a Kari Kurír 287. száma.
2013. november 13.

„Nyiss ajtót a jövődre!” – ezzel a mottóval kínál az egyetem a felvételizőknek hasznos információkat, érdekes előadásokat, izgalmas játékokat és értékes nyereményeket november 21-én.

2013. november 13.

Egy ezüst- és egy bronzérmet hoztak haza a Szegedi Tudományegyetem polgárai a fővárosban rendezett félmaraton MEFOB-ról.

2013. november 12.

A Campus Hungary az egyedüli ösztöndíjprogram Magyarországon, mely a világ összes országába biztosít ösztöndíjakat.

2013. november 12.

A Népszerű Tudományos és Kultúrtörténeti Filmek Nemzetköz Fesztiválján járt az SZTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék elektronikus média szakirányos hallgatóinak csapata.

2013. november 10.

Környezettudatosan madárbaráttá tették a diákok az SZTE két épülete közti parkot.

2013. november 09.

A Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából 2013. november 9-én az SZTE Szenátusa ünnepi ülést tartott. Egyetemi kitüntető címeket, díjakat adtak át.

2013. november 09.

Az SZTE Szaklevéltára egyetemtörténeti konferenciát rendezett: az eseményen elhangzottak az intézmény monográfiájának készülő második kötetéhez nyújtottak érdekes adalékokat.

2013. november 09.
Könyvbemutatóval, kitüntetéssel, kétnapos előadás-sorozattal, prominens hazai és külföldi vendégekkel köszöntötte fennállásának huszadik évfordulóját az SZTE Hispanisztika Tanszék
2013. november 06.

A Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából 2013. november 9-én 11 órától az SZTE Szenátusa ünnepi ülést tart a József Attila Tanulmányi és Információs Központ kongresszusi termében.