SZTE BTK 2011. december

2011. december 19.
Az Egyetem u. 2. szám alatt álló neoromán stílusú épület Szeged városának egyik meghatározó épülete, amely 1925 óta ad otthont a Szegedre menekült kolozsvári egyetem és annak mai jogutódja számára.
2011. december 18.

Áramszünet volt a BTK Egyetem utcai épületében.

2011. december 04.
2011. november 30.

A legjobb vidéki egyetem a szegedi - derül ki a legújabb felsőoktatási rangsorokból. Az élmezőnyhöz tartozik a Szegedi Tudományegyetem a hazai felsőoktatási intézményeket összehasonlító Felvi 2012-es összesített kari rangsorában: az orvosi kar a 4., és a bölcsészettudományi kar is tagja a top 10-nek.

KUTATOK_EJSZAKAJA_22

Az SZTE BTK Kari Tanácsa legutóbbi, május 19-i ülésének témái a költségvetés, a hallgatói létszám növelése és ezzel párhuzamosan az új képzések kialakítása voltak. Az elhangzott beszámolók szerint az országos trenddel ellentétben, de az egyetem eredményeivel párhuzamosan az első helyes jelentkezők száma évek óta emelkedik, amit mások mellett a képzési kínálat bővítésével továbbra is ösztönözni szeretne a vezetés.