SZTE BTK 2012. július

2012. július 19.

A szegedi egyetemen diplomázó egykori laoszi hallgatók közül többen is kiemelkedő szerepűek, magas állami tisztséget töltenek be a délkelet-ázsiai országban. E helyzetben kölcsönös tudományos együttműködési tárgyalásokat kezdeményeztek alma materükben, pontosabban a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi, valamint Bölcsészettudományi Karán. A találkozók időszerűségét növeli, hogy idén 50 éves a magyar-laoszi diplomáciai kapcsolatok fölvétele.

2012. július 05.

Ünnepi doktoravató ülést tartott július 5-én a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa.

2012. július 05.

A mögénk került tanévben beért tudományos, kutatói és oktatói teljesítményekért elismeréseket, illetve vezetői kinevezéseket adott át a Szegedi Tudományegyetem általános rektorhelyettese, Rácz Béla professzor. Az SZTE Rektori Hivatala dísztermében július 4-én több mint százan vettek át oklevelet az universitas rektorhelyettesei, illetve az egyetem kari vezetőinek jelenétében.

2012. július 04.
2012. július 01.

14 új Bolyai-ösztöndíjas kutató dolgozik a Szegedi Tudományegyetemen. Kihirdették az idei Bolyai-ösztöndíjasok névsorát a június 27-i Bolyai-napon a Magyar Tudományos Akadémián: összesen 186 fiatal magyar kutató folytathatja tevékenységét a hároméves támogatással.

2012. június 21.

Július 6-7-8-án a net elérés szünetel az Egyetem utcai és a Petőfi sugárúti épületben

KUTATOK_EJSZAKAJA_22

Az SZTE BTK Kari Tanácsa legutóbbi, május 19-i ülésének témái a költségvetés, a hallgatói létszám növelése és ezzel párhuzamosan az új képzések kialakítása voltak. Az elhangzott beszámolók szerint az országos trenddel ellentétben, de az egyetem eredményeivel párhuzamosan az első helyes jelentkezők száma évek óta emelkedik, amit mások mellett a képzési kínálat bővítésével továbbra is ösztönözni szeretne a vezetés.