PHD_kiemelt

82 PhD-doktort avattak a szegedi egyetemen

Ünnepi doktoravató ülést tartott július 5-én a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa.

Frissen végzett PhD-doktorokat köszöntött a Szegedi Tudományegyetemen a Varró András tudományos és innovációs rektorhelyettes vezette avatótanács. A József Attila Tanulmányi és Információs Központban tartott ünnepségen 82-en tették le doktori esküjét, s vehette át a PhD-fokozat megszerzését tanúsító oklevelét Lonovics Jánostól, az SZTE Egyetemi Doktori Tanácsának elnökétől, illetve az érintett fakultások vezetőitől. A legtöbben (36-an) a Természettudományi és Informatikai Karon végeztek, míg a Bölcsészettudományi Karon 19, az Általános Orvostudományi Karon 18, a Gyógyszerésztudományi Karon 4, az Állam- és Jogtudományi Karon 3, a Gazdaságtudományi Karon pedig 2 PhD-doktort avattak. Az SZTE-n egyébként jelenleg összesen 19 akkreditált doktori iskolában folyik PhD-képzés.

Az SZTE új PhD-doktorai:

ÁJTK: Dr. Császár Mátyás, Dr. Molnár István, Dr. Szalai Anikó.

ÁOK: Dr. Gecse Krisztina, Dr. Jójárt Julianna, Dr. K. Szabó Botond, Dr. Kádár-Nagy Judit, Dr. Kecskés Gabriella, Dr. Kelemen Gyöngyi, Ködmön Csaba, Máté Zsuzsanna, Nagy Norbert Gyula, Dr. Rokszin Alice, Dr. Ruzsa Zoltán, Serly Julianna , Simon Dóra, Dr. Szabó Nóra

Zsuzsanna, Szalay Brigitta, Szigeti Csaba, Dr. Urbán István, Vojnits Kinga.

BTK: Antal Judit, Babarczi Dóra, Békés Enikő, Borthaiser Nóra, Dévavári Zoltán, Farkas Pálma Adél, Farkas-Kérchy Vera, Séra-Ferencz Anna, Kiss Gábor Ferenc , Kovács Flóra , Pap Balázs, Révész Éva, Sinka Annamária, Szenczi Beáta, Tamás Ágnes, Tóth Hajnalka, Tózsa-Rigóné Nagy Judit, Vincze Veronika, Zámbóné Kocic Larisa.

GTK: Kiss Gábor Dávid, Szabó László.

GYTK: Aimun Abdelgaffar Elhassan Ahmed, Hermán Beáta, Dr. Szabados-Nacsa Ágnes, Wéber Edit.

TTIK: Bebes Attila, Bencsik Gábor, Bódi Nikolett, Csernetics Árpád, Csörgő Bálint, Dinc Emine, Faragó Nóra, Fehér Balázs Gyula, Fülöp András, Fülöp Lajos Jenő, Dr. Fülöp Tamás Attila, Gali Himabindu, Illésné Sándor Andrea, Kántor Noémi, Karcsúné Kis Gyöngyi, Kiss Zoltán, Kórus Péter, Kovács Krisztina Éva, Máder Attila, Náfrádi Katalin, Nagy László, Pallagi Attila, Pap Zsolt, Pintér Klára, Ripco Sipos Elvira, Samu Andrea, Sápi András, Sebők Dániel, Simon Attila, Sinka Róbert, Steinbach Gábor Miklós, Szilágyiné Sebők Szilvia, Szűcs Gábor, Takó Miklós, Tóth Péter Sándor, Yathish Jagadheesh Achar.

SZTEPress

PHD doktorok galéria
Az ünnepi doktoravatón készült képgaléria itt megtekinthető

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.