SZTE BTK 2015. október

2015. október 28.

A QS World University Rankings alapján az SZTE BTK nyelvészei a 101-150. helyen szerepelnek, az angol nyelv és irodalom, valamint a modern nyelv és irodalom képzésben a 201-250. helyet érték el, a kar pedig a 366. helyen végzett. Vajon mi alapján rangsorolnak és mi a siker titka? Fenyvesi Annát, az Angol-Amerikai Intézet vezetőjét is megkerestük.

2015. október 27.

Szakmai terveikről, céljaikról kérdezte a szegedi egyetemistákat Éric Fournier. Franciaország magyarországi nagykövete október 27-én, az SZTE Frankofón Egyetemi Központban beszélgetett a hallgatókkal.

2015. október 26.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Neveléstudományi Intézete mély megrendüléssel tudatja, hogy az intézet egykori oktatója, Komlóssy Ákos 2015. október 8-án, életének 70. évében hosszan tartó súlyos betegség után elhunyt.

2015. október 20.

Az esős októberi estén szánjon félórát az SZTE BTK televíziós magazinjára. Néhány téma a kínálatból: tanár portré sorozatunk főhőse Szilasi László irodalomtörténész-író. A KultkataSZTErben a Fehér Bot Világnapján egy látássérült bölcsészhallgatóval beszélgettünk, de voltunk Sajtófotó kiállításon a Reök Palotában és Slam Poetry esten a Rongy Kocsmában.

2015. október 20.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara idén novemberben számos rendezvénnyel várja az érdeklődőket a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmával.

2015. október 19.
Megjelent a Kari Kurír 314. száma.
2015. október 01.

Öt hét alatt hatvan helyszínen háromszáz program, kiállítások, koncertek, színházi előadások várják a nézőket a Szegedi Tudományegytem Kulturális Irodája által huszadik alkalommal megrendezett Őszi Kulturális Fesztiválon. A fesztivált csütörtökön este 7 órakor dr. Szabó Gábor akadémikus, az SZTE rektora nyitja meg.

Honlap_borito_MKN

Az idei már a hatodik alkalom, amikor ismert írók és filozófusok az ország különböző pontjairól a szegedi bölcsészkarra érkeznek azért, hogy a Magyar Könyvkiadók Napja elnevezésű rendezvényünk keretében az itteni olvasóknak is bemutassák legújabb köteteiket, ők maguk pedig jobban megismerhessék közönségüket. A számtalan meghívott vendég és legtöbbször a kérdező szerepében fellépő bölcsészkari oktató mellett kísérő programokkal is készülünk. Az első este például az online olvasásnépszerűsítés lesz a téma, de természetesen a könyvvásárlás sem maradhat el: a Libri csapata is itt lesz velünk a két nap folyamán. A programok október 5-én és 6-án a BTK Kari Konferenciatermében, esténként pedig a Café Radnótiban kapnak majd helyet.