SZTE BTK 2011. november

2011. november 30.

Az SZTE Általános Orvostudományi Kara és Bölcsészettudományi Kara 2012. februárjától Orvosi- és egészségpszichológiai szakpszichológus szakképzést indít.

2011. november 28.

Három – közte 2 szegedi egyetemhez kötődő – tudós vette át november 23-án az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által alapított Honoris Causa Pro Scientia Aranyérmet; negyvenöt fiatal – közte az SZTE 4 hallgatója – Pro Scientia Aranyérmet kapott a XXX. Jubileumi OTDK zárórendezvényén az MTA dísztermében.

2011. november 14.
2011. november 13.

November 13. immár a magyar nyelv ünnepe. Kell-e féltenünk az anyanyelvet például a világnyelvvé növekedő angol hatásától, vagy az esemesezés rövidítéseitől? Forgács Tamást, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvészeti Tanszéke vezetőjét kérdeztük az első ünnepen.

2011. november 11.

November 11. jeles nap a Szegedi Tudományegyetemen: kolozsvári gyökereire, Klebelsberg Kunóra is emlékezett a szenátus ünnepi ülésén. A Tisza-parti universiatas a József Attila Tanulmányi és Információs Központban tartotta az egyetem napi rendezvényt. A hagyományokhoz híven most is számos kitüntető címet és elismerést adtak át.

2011. október 30.

2011. november 24-én (csütörtökön) tartja a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a továbbtanulóknak iránytűt adó nyílt napját. Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban (TIK) 8 óra 30 perctől 15 óráig várják az egyetemi felvételit tervező fiatalokat, a végzős és a 11. osztályos középiskolásokat, valamint tanáraikat, szüleiket.

Cimkék: HírekFelvételi
2011. augusztus 31.

JUNIOR SZABADEGYETEM - SZEGED - előadássorozat középiskolásoknak 2011.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.