SZTE BTK 2015. augusztus

2015. augusztus 24.

A Szegedi Tudományegyetem Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodájának tehetségkutató versenyfelhívásai az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

2015. augusztus 07.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa a 2015–2016-os tanévet megnyitó ünnepi ülését 2015. augusztus 30-án tartja az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében.

2015. augusztus 05.

Immár tizenötödik alkalommal rendez nyári egyetemet a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldieknek a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Hungarológia és Közép-Európa Tanulmányok Központja. Idén mintegy 50 diák érkezett 25 különböző országból Szegedre.

2015. július 20.

A nyár utolsó napjaiban, a 2015/16-os tanév kezdete előtt a Szegedi Tudományegyetem mind a 12 kara gólyatáborral várja a leendő elsőéves diákokat.

KUTATOK_EJSZAKAJA_22

Az SZTE BTK Kari Tanácsa legutóbbi, május 19-i ülésének témái a költségvetés, a hallgatói létszám növelése és ezzel párhuzamosan az új képzések kialakítása voltak. Az elhangzott beszámolók szerint az országos trenddel ellentétben, de az egyetem eredményeivel párhuzamosan az első helyes jelentkezők száma évek óta emelkedik, amit mások mellett a képzési kínálat bővítésével továbbra is ösztönözni szeretne a vezetés.