SZTE BTK 2013. április

2013. április 29.
2013. április 24.

2012-höz képest mindenhol csökkent a jelentkezők száma, ám a négy nagy hazai tudományegyetem közül a szegedin éreztette legkevésbé a hatását ez a negatív tendencia.

2013. április 24.

A Trianon előtti Magyarország bortermelő vidékeit, valamint a korabeli szokásokat és hagyományokat ismerhettük meg a Közéleti Kávéház keretében tartott könyvbemutatón.

2013. április 23.

Bubryák István Pipás Pista és társai című dokumentumfilmjét láthatták az elmúlt héten a szegedi egyetem bölcsészkarán a hallgatók. Az átokházi hóhér történetét a rendező, forgatókönyvíró és riporter könyvben is feldolgozta.

2013. április 17.

Április 17-től 19-ig változatos témában tartanak előadásokat a Szent-Györgyi Agóra Informatóriumában, ahol ifjú kutatók és tapasztalt professzorok igyekeznek bebizonyítani: a társadalomtudományoknak igenis van gyakorlati hasznuk.

2013. április 17.

November 30-án zárult a több mint 3 milliárd forint összköltségvetésű SZTE Kutatóegyetemi Kiválósági Központ uniós projekt. Az öt nagy tudományos-kutatási alprogram vezetőjével vettük számba az elért eredményeket.

2013. április 16.

Egy hónap alatt 45 helyszínen közel 200 programra várják a szervezők a X. Egyetemi Tavasz résztvevőit. A fesztivált április 15-én az egyetemi fotópályázat eredményhirdetésével nyitották meg.

2013. április 16.

2013. április 18. 14.00, Auditorium Maximum

2013. április 15.

A Had- és rendészettudományi szekció kivételével lezajlottak a XXXI. OTDK keretében megszervezett hallgatói konferenciák. A szegedi bölcsészek az előző évekhez híven most is sok díjat szereztek meg: összesítve 9 első díjat, 7 második díjat, 9 harmadik díjat és 10 különdíjat hoztak el.

Cimkék: otdk
2013. április 15.

2004 óta az SZTE Kulturális Irodája minden áprilisban megrendezi tavaszi kulturális, tudományos és sport programokat kínáló rendezvénysorozatát. Az idén először a BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke is bekapcsolódik és az Egyetemi Tavasz heteiben filmvetítést, könyvbemutatót, előadást kínál.

2013. április 15.

Idén a Szegedi Tudományegyetem Germán Filológiai Intézetének munkatársai szervezték meg a Magyar Germanisták Társaságának soron következő, fiatal germanisták számára rendezett konferenciáját a „Jelenkori germanisztika aktuális tendenciái” címmel.

2013. április 13.

Megjelentek a legfrissebb ösztöndíjfelhívások a Nemzeti Kiválóság Program keretében. Az SZTE hallgatóinak és oktatóinak is érdemes böngészniük a kiírásokat.

2013. április 10.

Érdekel a tudomány magas fokon való művelése? Folytatnád a diákköri vagy a szakdolgozatod kutatási témáját? Jelentkezz doktori (PhD-) képzésre! A Szegedi Tudományegyetem hat karán hirdet doktori programokat.

2013. április 09.

Az SZTE BTK Neveléstudományi Intézete szervezésében háromnapos konferenciát tartanak, melynek fő témáját a pedagógiai értékeléshez kapcsolódó különféle kutatások jelentik.

2013. április 08.

Cimkék: szünet
2013. április 08.
2013. március 26.

Futás több mint 2000 kilométeren keresztül a baszk nyelv megőrzéséért – ez a Korrika, melyet kétévente rendeznek meg Baszkföldön. Idén első alkalommal Budapest és Szeged is csatlakozott a kezdeményezéshez, mely itthon nemcsak az euskara, hanem a magyar mint idegen nyelv népszerűsítését is zászlajára tűzte.

2013. március 04.

„A társadalmi és gazdasági fejlődés, a tudományos haladás alapja az oktatás” – kezdte előadását Prof. Dr. Csapó Benő a Szabadegyetemen. Az SZTE intézetvezető egyetemi tanára rávilágított: a tanulás a személyes előnyök mellett a közösségek számára is előnyös, a társadalomnak pedig többszörösen megtérülő befektetést jelent.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.