SZTE BTK 2013. április

2013. április 29.
2013. április 24.

2012-höz képest mindenhol csökkent a jelentkezők száma, ám a négy nagy hazai tudományegyetem közül a szegedin éreztette legkevésbé a hatását ez a negatív tendencia.

2013. április 24.

A Trianon előtti Magyarország bortermelő vidékeit, valamint a korabeli szokásokat és hagyományokat ismerhettük meg a Közéleti Kávéház keretében tartott könyvbemutatón.

2013. április 23.

Bubryák István Pipás Pista és társai című dokumentumfilmjét láthatták az elmúlt héten a szegedi egyetem bölcsészkarán a hallgatók. Az átokházi hóhér történetét a rendező, forgatókönyvíró és riporter könyvben is feldolgozta.

2013. április 17.

Április 17-től 19-ig változatos témában tartanak előadásokat a Szent-Györgyi Agóra Informatóriumában, ahol ifjú kutatók és tapasztalt professzorok igyekeznek bebizonyítani: a társadalomtudományoknak igenis van gyakorlati hasznuk.

2013. április 17.

November 30-án zárult a több mint 3 milliárd forint összköltségvetésű SZTE Kutatóegyetemi Kiválósági Központ uniós projekt. Az öt nagy tudományos-kutatási alprogram vezetőjével vettük számba az elért eredményeket.

2013. április 16.

Egy hónap alatt 45 helyszínen közel 200 programra várják a szervezők a X. Egyetemi Tavasz résztvevőit. A fesztivált április 15-én az egyetemi fotópályázat eredményhirdetésével nyitották meg.

2013. április 16.

2013. április 18. 14.00, Auditorium Maximum

2013. április 15.

A Had- és rendészettudományi szekció kivételével lezajlottak a XXXI. OTDK keretében megszervezett hallgatói konferenciák. A szegedi bölcsészek az előző évekhez híven most is sok díjat szereztek meg: összesítve 9 első díjat, 7 második díjat, 9 harmadik díjat és 10 különdíjat hoztak el.

Cimkék: otdk
2013. április 15.

2004 óta az SZTE Kulturális Irodája minden áprilisban megrendezi tavaszi kulturális, tudományos és sport programokat kínáló rendezvénysorozatát. Az idén először a BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke is bekapcsolódik és az Egyetemi Tavasz heteiben filmvetítést, könyvbemutatót, előadást kínál.

2013. április 15.

Idén a Szegedi Tudományegyetem Germán Filológiai Intézetének munkatársai szervezték meg a Magyar Germanisták Társaságának soron következő, fiatal germanisták számára rendezett konferenciáját a „Jelenkori germanisztika aktuális tendenciái” címmel.

2013. április 13.

Megjelentek a legfrissebb ösztöndíjfelhívások a Nemzeti Kiválóság Program keretében. Az SZTE hallgatóinak és oktatóinak is érdemes böngészniük a kiírásokat.

2013. április 10.

Érdekel a tudomány magas fokon való művelése? Folytatnád a diákköri vagy a szakdolgozatod kutatási témáját? Jelentkezz doktori (PhD-) képzésre! A Szegedi Tudományegyetem hat karán hirdet doktori programokat.

2013. április 09.

Az SZTE BTK Neveléstudományi Intézete szervezésében háromnapos konferenciát tartanak, melynek fő témáját a pedagógiai értékeléshez kapcsolódó különféle kutatások jelentik.

2013. április 08.

Cimkék: szünet
2013. április 08.
2013. március 26.

Futás több mint 2000 kilométeren keresztül a baszk nyelv megőrzéséért – ez a Korrika, melyet kétévente rendeznek meg Baszkföldön. Idén első alkalommal Budapest és Szeged is csatlakozott a kezdeményezéshez, mely itthon nemcsak az euskara, hanem a magyar mint idegen nyelv népszerűsítését is zászlajára tűzte.

2013. március 04.

„A társadalmi és gazdasági fejlődés, a tudományos haladás alapja az oktatás” – kezdte előadását Prof. Dr. Csapó Benő a Szabadegyetemen. Az SZTE intézetvezető egyetemi tanára rávilágított: a tanulás a személyes előnyök mellett a közösségek számára is előnyös, a társadalomnak pedig többszörösen megtérülő befektetést jelent.