Új pályázati lehetőségek az SZTE polgárai számára

Megjelentek a legfrissebb ösztöndíjfelhívások a Nemzeti Kiválóság Program keretében. Az SZTE hallgatóinak és oktatóinak is érdemes böngészniük a kiírásokat.

A 2013. áprilisi konvergenciameghirdetések keretében különböző kategóriákban mesterszakos hallgatók, posztdoktorok, Magyarországon és külföldön dolgozó tapasztalt kutatók pályázhatnak a Nemzeti Kiválósági Program keretében. A következő ösztöndíj-lehetőségek érhetőek el: Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj a konvergenciarégiókban, Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíj a konvergenciarégiókban, Szent-Györgyi Albert Hazahívó Ösztöndíj tapasztalt kutatóknak (konvergenciaprogram), illetve Szentágothai János Tapasztalt Kutatói Ösztöndíj tapasztalt oktató-kutatóknak a konvergenciarégiókban.

A pályázatokkal, a jelentkezéssel és a dokumentációval kapcsolatos tudnivalók az alábbi linkeken érhetőek el.

Meghirdetett ösztöndíjpályázatok:

Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj a konvergenciarégiókban

Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíj a konvergenciarégiókban

nemzeti_kivalosag_program_kiemelt_250x250

SZTEinfo

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.