SZTE BTK 2017. december

2017. december 25.
2017. december 12.
2017. december 08.

Érdekes programokkal, szakos standokkal, tájékoztatókkal, épülettúrával várunk titeket!

2017. december 05.

2017 szeptemberében aranydiplomát vett át A. Sajti Enikő a Bölcsészettudományi Kar professor emeritája. A professzor asszony ezer szállal kötődik a BTK-hoz, hiszen nemcsak itt diplomázott, hanem a szerelmet is itt találta meg. Itt lett belőle a Balkán, Jugoszlávia, a délvidéki magyar kisebbség 20. századi történetének nemzetközileg is ismert és elismert kutatója. Volt tanszékvezető, oktatási dékánhelyettes, a történettudományi doktori iskola törzstagja, több bizottság tagja, alelnöke. Tanszékével, az Újkori Egyetemes Történeti és Mediterrán Tanulmányok Tanszékének munkatársaival ma is szoros a kapcsolata.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.