SZTE BTK 2012. október

2012. október 29.
2012. október 26.

Egy Magyarországon egyedülálló kutatás keretében kívánja felmérni a fiatalok mobileszköz- és közösségimédia-használati szokásait a Magyar Telekom és a Szegedi Tudományegyetem Digitális Kultúra és Elméletek Kutatócsoportja (DKEK).

2012. október 24.
Campus Hungary ösztöndíjak hallgatók számára szakmai gyakorlati, valamint rövid tanulmányutak megvalósítására akár EU-n kívüli országokban is
2012. október 24.

Az SZTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének harmadéves elektronikus média szakirányos hallgatói a szolnoki Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál vendégei voltak október közepén.

2012. október 19.

Védnökséget vállalt a Magyar Goethe Társaság a Somogyi-könyvtár muzeális Goethe-kötetei felett – a társaságot annak egyik alapítója tagja, Horváth Géza, az SZTE Germán Filológiai Intézet vezetője, valamint Hegedűs Miklós festőművész, a 2010-es Színtan fordítója képviselte az október 18-i örökbefogadási ceremónián.

2012. október 14.

1956 őszének szegedi fiataljaira, pontokba szedett követeléseikre, az általuk épp 56 éve alapított demokratikus ifjúsági szervezetre emlékeznek az egykori és mai szegedi egyetemisták október 16-án.

2012. október 12.

Emléktábla avatásával tisztelegtek Baróti Dezső irodalomtörténész, a szegedi bölcsészkar egykori dékánja, a szegedi egyetem egykori rektora emléke előtt október 12-én az Auditórium Maximumban.

2012. október 12.

A Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram pályázati lehetőséget hirdet – többek között a Szegedi Tudományegyetem polgárai számára – a 2014/2015-ös tanévre.

2012. október 10.

A Shanghai Nemzetközi Tanulmányok Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem együttműködésében rekordgyorsasággal megvalósult intézmény nemcsak a kínai nyelv oktatásában, a kultúra terjesztésében játszhat szerepet, de a régió gazdaságának is lökést adhat.

2012. október 09.

A fővárosi Deutscher Akademischer Austausch Dienst Központ és a Balassi Intézet Magyar Ösztöndíj Bizottság Irodája Információs napot tart a német csereprogram 2013-2014-es pályázati ciklusra vonatkozó ösztöndíjairól.

2012. október 08.
2012. október 07.

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg a Szegedi Vallási Néprajzi Konferenciát, melynek idei témája a lelkiségek, lelkiségi mozgalmak Magyarországon és Kelet-Közép-Európában.

2012. október 07.

A 2012 májusában Budapesten tartott pragmatikai kerekasztal-beszélgetés folytatásaként az SZTE Nyelvtudományi Doktori Iskola Elméleti Nyelvészet Programja az SZTE BTK Általános Nyelvészeti Tanszékével közösen Pragmatikai kutatások Magyarországon – folytatás címmel országos találkozót rendez október 10-én.

2012. október 02.

A Kar 2012. szeptember 22-én, az Auditorium Maximumban rendezte szokásos díszdiploma-átadó ünnepségét, amelyen a Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatók is részt vettek.

2012. október 02.

A Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) elkezdődött a 17. Őszi Kulturális Fesztivál. Október 1-jétől 6 héten keresztül 240 tudományos és művészeti esemény várja az érdeklődőket 60 helyszínen. A programsorozaton Szabó Gábor rektor a 15. születésnapját ünneplő SZTE Kulturális Irodát is felköszöntötte.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.