SZTE BTK 2016. május

2016. május 25.

Csapó Benőt - az SZTE BTK Neveléstudományi Intézetének vezetőjét - Szeged szabad királyi várossá válásának 297. évfordulóján avatták a város díszpolgárává.

2016. május 23.

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete tisztelettel meghívja a BTK dolgozóit a 2016. május 26-án (csütörtök) 13 órakor az Auditórium Maximumban tartandó hagyományos pedagógusnapi fogadására.

2016. május 18.

Az SZTE BTK magazinja üde színfolt ebben a tavaszi őszben. Lesz benne színház a női -férfi szerepekről, két tehetséges BTK-ás fiatalt ismerhetnek meg: Nagy Sándor klasszika filológus és Kelcz Dávid történelem szakos hallgató személyeben, de ott voltunk a kommunikációs szakos alumni találkozón, és az internetről is szót váltunk az információs társadalom világnapja apropóján.

2016. május 11.

A négy éves posztgraduális képzésekre 2016. május 15-éig van lehetőség jelentkezni.

2016. május 05.

A Magyar Filozófiai Társaság, az SZTE BTK Filozófia Tanszék, az SZTE Klebelsberg Könyvtár

Társadalomelméleti Gyűjtemény és az MTA Szegedi Akadémiai Bizottság tisztelettel meghívja Önt a LÁBJEGYZETEK PLATÓNHOZ (15.) című, évente megrendezésre kerülő konferenciasorozat tizenötödik rendezvényére, melynek témája: AZ EMLÉKEZET.

A konferenciára 2016. május 12-13-án (csütörtök-péntek) kerül sor Szegeden, az MTA SZAB Székházában (Somogyi u. 7.)

2016. május 02.
2016. április 29.

Az SZTE 2016. április 28-án rendezte meg a már hagyományosnak számító Innovációs Napot. Az idei programban olyan kérdések megvitatására nyílt lehetőség, amelyekkel az egyetemi kutatóknak és vállalati szakembereknek is szembesülniük kell. Idén első alkalommal osztották ki az SZTE Innovációs Díjakat.

Honlap_borito_MKN

Az idei már a hatodik alkalom, amikor ismert írók és filozófusok az ország különböző pontjairól a szegedi bölcsészkarra érkeznek azért, hogy a Magyar Könyvkiadók Napja elnevezésű rendezvényünk keretében az itteni olvasóknak is bemutassák legújabb köteteiket, ők maguk pedig jobban megismerhessék közönségüket. A számtalan meghívott vendég és legtöbbször a kérdező szerepében fellépő bölcsészkari oktató mellett kísérő programokkal is készülünk. Az első este például az online olvasásnépszerűsítés lesz a téma, de természetesen a könyvvásárlás sem maradhat el: a Libri csapata is itt lesz velünk a két nap folyamán. A programok október 5-én és 6-án a BTK Kari Konferenciatermében, esténként pedig a Café Radnótiban kapnak majd helyet.