SZTE BTK 2016. november

2016. november 30.
Bár az idő az utóbbi napokban még kora őszt idéz, de a Füvészkertben már a trópusi növények házában volt kellemesebb elmondani a novemberi SzemeSZTEr műsorvezetői szövegeit. A mostani adás olyan mint egy saláta, mindenből van benne egy kicsi. Ott voltunk a Bölcsész Gólyabálon, megemlékeztünk a televíziózás világnapjáról, karunk két hallgatója zenélt nekünk egy kicsit és persze az is kiderül miért voltunk októberben Szolnokon.
2016. november 24.
2016. november 23.

Fontos dátumok, hasznos linkek, érdekes adatok, nem csak végzősőkönek. Ha érdekel valamelyik szak, vagy csak kíváncsi vagy, iratkozz fel Felvételi Hírlevelünkre!

2016. november 21.

November 19-én szombaton 73 éves korában elhunyt Anderle Ádám történészkutató, aki meghatározó szerepet töltött be abban, hogy a szegedi Bölcsészettudományi Kar a hispán világ kutatásának nemzetközileg is számon tartott kutatóhelyévé vált.

2016. november 17.

Megjelent a HVG egyetemeket rangsoroló kiadványa. A szegedi bölcsészkar a vidéki karok között elsőként, a karok országos rengsorában pedig az előkelő negyedik helyen szerepel.

2016. november 16.

A Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézete és a Magyar Tudományos Akadémia Pedagógiai Tudományos Bizottsága 2016. november 17–19. között rendezi meg a XVI. Országos Neveléstudományi Konferenciát (ONK 2016) a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2016. november 15.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!