SZTE BTK 2017. október

2017. október 30.

Különleges művet fordítottak le Karunk oktatói

2017. október 16.

2017. október 6-án Bálint Sándor életét, munkásságát bemutató kiállítás nyílt Szegeden, a Dóm Látogatóközpontban, „Az én másokért adatott” – Dokumentumok, tárgyak Bálint Sándor hagyatékából címmel, mely a Dóm Galéria időszakos kiállítássorozatának első állomása, és a Móra Ferenc Múzeum rendezésében valósult meg.

2017. október 16.

2015 tavasza óta működik a Bölcsészkar Magyar Irodalmi Tanszékén egy fontos irodalomtörténeti, irodalomkritikai és szépirodalmi beszélgetéssorozat, a Műhelytitkok, melynek ötletgazdája Szilágyi Zsófia professzor, társszervezője Szabó Gábor docens, időnkénti támogatója pedig a Szépírók Társasága.

2017. október 13.

Korpusarchitektur, Aufbau des Lernerkorpus und Sprachvergleich workshop 19 - 20. Oktober 2017

2017. október 10.

Karunk egyetemi tanára, a Középkori Egyetemes Történet és az Altajisztika Tanszék vezetője, Prof. Dr. Zimonyi István nemrégiben érkezett haza Sanghajból, ahol több előadást is tartott, valamint tárgyalásokat folytatott a VII. Medieval Nomads konferencia kapcsán.

2017. október 09.

Az Olasz Nyelvi és Irodalmi Tanszék rendezvénye a közoktatásban tanító pedagógusok számára.

2017. október 06.

Az Országgyűlés törvényhozó munkáját modellező rendezvény, felsőoktatásban résztvevő hallgatók számára

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.