SZTE BTK 2018. május

2018. június 01.

2018. május 11-én vehette át az Akadémiai Pálma Rend lovagi fokozatának kitüntetését Gécseg Zsuzsanna, a Francia Tanszék egyetemi docense, a Bölcsészettudományi Kar oktatási dékánhelyettese. Az Akadémiai Pálma Rendet még Napóleon alapította azok munkájának elismerésére, akik kiemelkedő mértékben járulnak hozzá a francia nyelv és kultúra terjesztéséhez. A kitüntetést Eric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete adta át.

2018. május 11.

A hagyományoknak megfelelőn május 10-én idén is több helyszínen emlékeztek meg Szegeden Bálint Sándor halálának évfordulójáról. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának tudománynépszerűsítő, a város lakosai felé nyitó programja szintén a néhai tudós nevét viseli.

2018. május 11.
2018. május 07.

Egy teljes hétre a filozófia fővárosa lesz Szeged.

2018. május 07.
2018. május 03.

KUTATOK_EJSZAKAJA_22

Az SZTE BTK Kari Tanácsa legutóbbi, május 19-i ülésének témái a költségvetés, a hallgatói létszám növelése és ezzel párhuzamosan az új képzések kialakítása voltak. Az elhangzott beszámolók szerint az országos trenddel ellentétben, de az egyetem eredményeivel párhuzamosan az első helyes jelentkezők száma évek óta emelkedik, amit mások mellett a képzési kínálat bővítésével továbbra is ösztönözni szeretne a vezetés.