SZTE BTK 2018. május

2018. június 01.

2018. május 11-én vehette át az Akadémiai Pálma Rend lovagi fokozatának kitüntetését Gécseg Zsuzsanna, a Francia Tanszék egyetemi docense, a Bölcsészettudományi Kar oktatási dékánhelyettese. Az Akadémiai Pálma Rendet még Napóleon alapította azok munkájának elismerésére, akik kiemelkedő mértékben járulnak hozzá a francia nyelv és kultúra terjesztéséhez. A kitüntetést Eric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete adta át.

2018. május 11.

A hagyományoknak megfelelőn május 10-én idén is több helyszínen emlékeztek meg Szegeden Bálint Sándor halálának évfordulójáról. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának tudománynépszerűsítő, a város lakosai felé nyitó programja szintén a néhai tudós nevét viseli.

2018. május 11.
2018. május 07.

Egy teljes hétre a filozófia fővárosa lesz Szeged.

2018. május 07.
2018. május 03.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.