SZTE BTK 2018. május

2018. június 01.

2018. május 11-én vehette át az Akadémiai Pálma Rend lovagi fokozatának kitüntetését Gécseg Zsuzsanna, a Francia Tanszék egyetemi docense, a Bölcsészettudományi Kar oktatási dékánhelyettese. Az Akadémiai Pálma Rendet még Napóleon alapította azok munkájának elismerésére, akik kiemelkedő mértékben járulnak hozzá a francia nyelv és kultúra terjesztéséhez. A kitüntetést Eric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete adta át.

2018. május 11.

A hagyományoknak megfelelőn május 10-én idén is több helyszínen emlékeztek meg Szegeden Bálint Sándor halálának évfordulójáról. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának tudománynépszerűsítő, a város lakosai felé nyitó programja szintén a néhai tudós nevét viseli.

2018. május 11.
2018. május 07.

Egy teljes hétre a filozófia fővárosa lesz Szeged.

2018. május 07.
2018. május 03.

Honlap_borito_MKN

Az idei már a hatodik alkalom, amikor ismert írók és filozófusok az ország különböző pontjairól a szegedi bölcsészkarra érkeznek azért, hogy a Magyar Könyvkiadók Napja elnevezésű rendezvényünk keretében az itteni olvasóknak is bemutassák legújabb köteteiket, ők maguk pedig jobban megismerhessék közönségüket. A számtalan meghívott vendég és legtöbbször a kérdező szerepében fellépő bölcsészkari oktató mellett kísérő programokkal is készülünk. Az első este például az online olvasásnépszerűsítés lesz a téma, de természetesen a könyvvásárlás sem maradhat el: a Libri csapata is itt lesz velünk a két nap folyamán. A programok október 5-én és 6-án a BTK Kari Konferenciatermében, esténként pedig a Café Radnótiban kapnak majd helyet.