SZTE BTK 2019. augusztus

2019. augusztus 21.

Az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszéke 2019. augusztus 28-a és 30-a között rendezi meg a szegedi bölcsészkaron a VII. Sapiens Ubique Civis PhD Student and Young Scholar Conference on Classics and the Reception of Antiquity című konferenciáját, mely a témában kutató fiatalok számára nemzetközi szinten is egyedüli fórumként biztosít fellépési és publikálási lehetőséget.

2019. augusztus 12.

IDŐPONTVÁLTOZÁS!

2019. augusztus 12.
2019. augusztus 06.

Több mint félszáz hellyel lépett előrébb a Szegedi Tudományegyetem a Center for World University Rankings (CWUR) rangsorában, így e lista szerint is az SZTE a legjobb vidéki egyetem Magyarországon. A CWUR a világ 20 ezer felsőoktatási intézményét vizsgálta, melyek közül a legjobb kétezer egyetemet rangsorolta a 2019/2020-as listáján.

2019. augusztus 06.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának és a Kar Magyar Irodalmi Tanszékének gyásza van: 2019. július 28-án Szegeden elhunyt Péter László (1926-2019) egyetemi tanár, irodalomtörténész, a Magyar Tudományos Akadémia Doktora, több közéleti és irodalmi kitüntetés tulajdonosa, Szeged város díszpolgára.

borito

A TIK Kongresszusi termében vették át diplomájukat azok a hallgatók, akik a 2022/2023-as tanév őszi félévében fejezték be tanulmányaikat karunkon. Ebben a szemeszterben a BTK-n 129-en tettek sikeres záróvizsgát, a február 3-án, 11 órától kezdődő ünnepségen nyolcvan diák vette kezébe az oklevelét. A diplomaosztón az alap-, a mester-, az osztatlan képzésben és a szakirányú továbbképzésben résztvevőket is köszöntötte a megjelent Avatótanács.