Gyászhír - Prof. Dr. Soós Katalin

Dr_Soos_KatalinA Szegedi Tudományegyetem

Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy

Prof. Dr. Soós Katalin

történész, nyugalmazott egyetemi tanár, az MTA doktora, életének 87. évében elhunyt.

Halálával Magyarország polgári kori (1867-1945) történelmének nagy tekintélyű tudósa, Ausztria és Magyarország közös múltjának nemzetközi rangú kutatója,

tanárnemzedékek sorát tudással s felelős hozzáállással pályára állító pedagógus

távozott körünkből.

Hamvasztás utáni búcsúztatására 2019. augusztus 12-én 12 órai kezdettel kerül sor a szegedi Fogadalmi Templomban.

A család kérése, hogy egy szál virággal búcsúzzunk.

Emlékét kegyelettel megőrizzük.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!