Tizenegyedszer rendezik meg Szegeden a Pedagógiai Értékelési Konferenciát

Az SZTE BTK Neveléstudományi Intézete szervezésében háromnapos konferenciát tartanak, melynek fő témáját a pedagógiai értékeléshez kapcsolódó különféle kutatások jelentik.

Április 11. és 13. között kerül sor a XI. Pedagógiai Értékelési Konferencia előadásaira a Szegedi Akadémiai Bizottság székházban (Somogyi u. 6.). Szó lesz a társas környezet befolyásoló szerepéről, a számítógép-alapú tesztelésről, valamint ismertetik az matematika és idegen nyelv tanulására vonatkozó kutatási eredményeket is. A kiváló magyar előadók mellett két neves külföldi szakértőt is vendégül látnak a tudományos seregszemlén Terezinha Nunest, az oxfordi egyetem neveléstudományi szakának professzorát, valamint Alex Kozulint, a Feuerstein Intézet igazgatóját.

A programon szívesen látnak mindenkit, akit a téma iránt érdeklődik.

További információk: http://www.edu.u-szeged.hu/pek2013/

A konferenciát a TÁMOP 3.1.9-11/1-2012-0001 azonosító-jelű „Diagnosztikus mérések fejlesztése” című pályázat keretében az Európai Unió támogatta.

SZTEinfo

pek2013_borito

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.