Madárbarát egyetem

Környezettudatosan madárbaráttá tették a diákok az SZTE két épülete közti parkot.

madaretetoElső lépésként közel tíz madáretetőt készítettek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói az SZTE DiákCentrum programján.

Kortárs segítőivel az SZTE Életvezetési Tanácsadó Központjában, népszerű nevén DiákCentrum rendszeresen kézműves foglalkozásokat tart. Szerdánként például a Kreatív Kör nevű programot kínálják a hallgatóknak. A népszerű csoportban legutóbb madáretetőket készítettek a hallgatók.

Az SZTE Életvezetési Tanácsadó Központ és a Kreatív Kör szervezői úgy döntöttek, hogy az élvezetes elfoglaltságból hasznos szolgálat is lehet, ezért a résztvevőkkel közösen felajánlották az elkészült munkákat a Szegedi Tudományegyetem számára. Ezzel az intézmény és az egység környezettudatos magatartására szeretnék irányítani a figyelmet, miközben otthonosabbá teszik az universitas környékét.

A felajánlott madáretetőket 2013. november 8-án délben feltöltötték eleséggel, és kihelyezték az SZTE Tanulmányi és Információs Központ, valamint a Bölcsészettudományi Kar épülete közötti parkban.

Madareteto
Madárbarát egyetem - GALÉRIA

A park csinosítása, azaz a „nyilvános akasztás” a hallgatók részvételével és szeme láttára történt. Az SZTE Médiacentrum fotóriporter gyakornoka, Üllei-Kovács László pedig dokumentálta a környezettudatos akciót.

Az SZTE Életvezetési Tanácsadó Központjában már évek óta lehetőséget biztosítanak a hallgatóknak közösségi programokon kikapcsolódni, és kipihenni a szorgalmi időszak rohanását vagy a vizsgaidőszak nehézségeit.

További információ – telefonszám: 544-029, SZTE Életvezetési Tanácsadó Központ:, Kortárs Aid (a kortárssegítők oldala):

SZTEinfo

044A0978_1024

Cafe Radnóti néven nyitotta meg kapuit október végén karunk új közösségi tere a szegediek és környékbeliek előtt, hivatalos átadójára pedig november 11-én került sor. A karunk volt magyar-francia szakos hallgatójáról, Radnóti Miklósról elnevezett kávézó számos irodalmi és művészeti rendezvénnyel várja az érdeklődőket, a BTK főépületében.