Gyászjelentés

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy Dr. Resch Béláné Dr. Marinovich Sarolta a BTK Angol-Amerikai Intézetének nyugalmazott egyetemi docense és első vezetője, az Angol Nyelvi és Irodalmi Tanszék volt vezetője életének 68. évében, türelemmel viselt súlyos betegségben elhunyt.

Halálával az angolszász irodalomtörténet, az angol romantika irodalma, a fantasztikus irodalom, illetve a női irodalom kiemelkedő kutatója távozott körünkből, aki különösen maradandót alkotott a társadalmi nem irodalmi reprezentációja, a női szempontú irodalom és kultúrakutatás hazai meghonosítása terén, s aki oktatói munkája során hallgatók generációit indította el a tanári és tudósi pályán.

Temetése 2011. augusztus 31-én 15 órakor lesz a csömöri temetőben.

Dr. Resch Béláné Dr. Marinovich Saroltát a Szegedi Tudományegyetem saját halottjának tekinti.

Emlékét kegyelettel megőrizzük.