20 éves a szegedi kommunikációs képzés

2013.február 15., Szentgyörgyi Albert Agóra Szeged

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, az országban elsőként 1993-ban kezdődött meg a diplomás újságírók, kommunikációs szakemberek képzése. A mára nagyon sokszínűvé és sokrétűvé vált képzés két évtizednyi létét egy nyílt fórummal ünnepelte. Ezen a beszélgetésen olyan egykori hallgatói vettek részt, akik a média vagy a gazdasági, kommunikációs cégek világában sikeresek lettek. Az est moderátorai Veiszer Alinda televíziós műsorvezető (egy volt tanítvány) és Rózsa Péter televíziós újságíró (a képzés egyik oktatója) voltak.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.