A magyar „férfiuralom” terepei és határai

A „férfiuralom” felforgatásának, átalakításának, megszüntetésének lehetőségeit és korlátait kívánja megvitatni a feminista kutatás és mozgalmak eredményeire és tanulságaira támaszkodva a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán szeptember 21-én kezdődő konferencia.

A szimbolikus és fizikai erőszaknak, a magyar „férfiuralomnak” és térnyerésnek sajátos formáit és intézményeit mutatja be a szeptember 21-én kezdődő, 22-én záruló konferencia. Az SZTE BTK Egyetem utcai épületének kari tanácstermében pénteken 14 óra után „a szituációba ágyazott tudás jegyében” olyan hiánypótló előadások hangzanak el, amelyek „nemcsak kijelölik, de ki is kezdik ennek a férfiuralomnak a terjedelmét és (stigmatizáló) korlátait a különböző társadalmi intézményekben és kulturális reprezentációkban” – olvasható a rendezvény ajánlójában.

A 8. gender konferenciát az SZTE Társadalmi Nemek Tudománya Kutatócsoportja, az Angol-Amerikai Intézet szervezi.

További információ a csatolt Meghívón, a teljes program pedig a http://primus.arts.u-szeged.hu/ieas/gender/conf/nyim8.html honlapon található.

SZTEinfo

Friss Hírek

Friss Hírek RSS
Boritokep_11

Robert Menasse osztrák esszé- és regényíró volt az SZTE BTK Osztrák Irodalom és Kultúra Tanszékének vendége, december 5-én. Bombitz Attila, a tanszék vezetője beszélgetett a szerzővel legújabb művei kapcsán Európáról, az Európai Unió paradox működéséről, a vágyott nemzetállamok feletti egységről és a nacionalizmus térhódításáról a teltházas esten. Az esemény a budapesti Osztrák Kulturális Fórum támogatásával jött létre.