SZTE BTK 2013. december

2013. december 18.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa döntésének értelmében 2013. december 22-e és 2014. január 5-e között az intézményben üzemszünet lesz. Az egyetemi élet 2014. január 6-án indul újra.

2013. december 13.

Milyen kép él a másikról szerbekben, vajdasági és magyarországi magyarokban? Lencsés Gyulával, az SZTE Szociológia Tanszék adjunktusával beszélgettünk.

2013. december 12.

Az SZTE Rektori Hivatal épületének dísztermében adták át 2013. december 12-én az Egyetemi Zenei Verseny, a Weöres Sándor Vers- és Prózamondó Verseny, a Jó tanuló, Jó sportoló pályázat, valamint az SZTE Sófi Alapítvány díjait. A 27. Nyári Universiade résztvevői rektori dicsérő oklevélben részesültek.

2013. december 10.

A Bölcsész Estek sorozatban a Grand Caféban tartottak felolvasóestet és rendhagyó beszélgetést Nők az irodalomban címmel 2013. december 3-án.

2013. december 10.

A Diagnosztikus mérések fejlesztése című TÁMOP 3.1.9-11 projekt keretében tartott háromnapos workshopot a Szegedi Tudományegyetemen elsősorban a Neveléstudományi Doktori Iskola hallgatóinak „Haladó adatelemzés a nevelés- és oktatáskutatásban” címmel Markku Niemivirta, a Helsinki Egyetem Empirikus Oktatási-Nevelési Tanszékének professzora.

2013. december 09.
Megjelent a Kari Kurír 288. száma.
2013. december 08.

A Szegedi Tudományegyetem Vallástudományi Tanszéke, a Magyar Vallástudományi Társaság és a Szegedi Akadémiai Bizottság Szociológiai Munkabizottsága 2013. december 6-án konferenciát tartott, ahol többek közt az vizsgálták, hogy a valláshoz vajon tényleg szervesen kötődik-e az erőszak.

2013. december 02.

2014. január 3-4-5-én a BTK Egyetem utcai épületében

2013. december 02.

Örömmel tájékoztatunk mindenkit, hogy a Szegedi Tudományegyetem Általános Nyelvészeti Tanszéke a Pragmatika Centrum Országos Kutatóközponttal karöltve új konferenciasorozatot indít.

Cimkék: konferencia

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.