SZTE BTK 2013. január

2013. január 29.
2013. január 22.
2013. január 18.

A Szegedi Tudományegyetem tizenkét karának képzései iránt hatalmas az érdeklődés a 2013. január 18-án (pénteken) és 19-én (szombaton) zajló fővárosi felsőoktatási börzén. A XIII. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás nyitó napjának eseményeiről folyamatosan tudósítunk.

2013. január 16.
Megkezdődött a jelentkezés a Campus Hungary külföldi ösztöndíjakra, a pályázatokat március 10-éig elektronikusan lehet benyújtani. Az SZTE-n nagyszabású rendezvény is segíti az érdeklődők tájékozódását.
2013. január 15.

„Tegnap ezt a pecsenyét sütöttük”: Lincselés, képeslapok és postai cenzúra a XX. század elején az Amerikai Egyesült Államokban címmel Csúri Piroska PhD-hallgató tart előadást január 16-án az SZTE bölcsészkarán.

2013. január 13.
2013. január 11.

Át kell alakítani a Szegedi Tudományegyetem Szenátusának az összetételét a Nemzeti Felsőoktatási Törvényben foglaltak szerint. Az SZTE legfőbb döntéshozó testületének 2 tagját az alkalmazottak közvetlenül választják. A jelölésről január 14-16. között döntenek, míg a voksolást január 23-25. között tartják.

2013. január 10.

Kiállítják az SZTE Mérnöki Kar pneumobilját, a tavalyi Szent-Györgyi-emlékévre utalva pedig C-vitamint is osztanak majd a szervezők a Szegedi Tudományegyetem standján az Educatio kiállításon, 2013. január 18-19. között a Hungexpo G pavilonjában. A rendezvényről az SZTE www.u-szeged.hu honlapja folyamatosan beszámol, szinte percről percre követve az eseményeket.

2013. január 08.

Leltárkészítéssel kezdjük az új évet arra a kérdésre választ keresve, hogy az elmúlt 12 hónapban mi történt a Szegedi Tudományegyetemen. Egy év dióhéjban – az SZTE Médiacentrum hírei alapján.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.