SZTE BTK 2018. augusztus

2018. augusztus 31.
2018. augusztus 30.

Fái Bernadett Az idő vasfoga című dokumentumfilmje lett az idén jubiláló Országos Diákfilmszemle nagydíjasa. A filmszociográfia Bernadett szakdolgozati munkája volt a szegedi kommunikáció alapképzés elektronikus média szakirányon.

2018. augusztus 27.

2018. augusztus 27-én egy egykredites kurzus keretein belül indul az első évfolyamos hallgatók kompetenciamérése a TIK-ben. Időpontra regisztrálni a Coospace-n lehet. A mérés lezárta után objektív, személyre szabott szöveges értékelést kapnak a hallgatók az egyetemi tanulmányok sikeres elvégzéséhez szükséges területeken nyújtott teljesítményükről és tanulási stratégiájuk hatékonyságáról.

2018. augusztus 21.
2018. július 31.

Mától megváltozik a bölcsészkar neve

cover-weblap-01

A Kolozsvárról Szegedre költözött Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetemen 100 évvel ezelőtt, 1924-ben Buday Árpád és Banner János kinevezésével indult meg a régészeti intézet működése. Az elmúlt 100 évben kisebb kihagyással ugyan, de folytonos volt a régészeti oktatás, és tudományunk olyan meghatározó alakjai tanítottak és kutattak az intézetben/tanszéken, mint Trogmayer Ottó és Fodor István. Az egykori oktatóinkra is megemlékezve az intézet/tanszék fennállásának centenáriumát több, az esemény fontosságához méltó programmal ünnepeljük meg 2024. május 21. és 23. között.