SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

Mától megváltozik a bölcsészkar neve

Az SZTE BTK Kari Tanácsának és az SZTE Szenátusának döntése értelmében 2018. augusztus 1-től megváltozik az SZTE BTK neve: mától Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karnak hívják. A névváltoztatás szimbolikus jelentőségű: azt jelezzük vele, hogy a Kar arculatát meghatározó humán képzések mellett ugyanennyire fontos és színvonalas a nálunk folyó társadalomtudományi kutatás és képzés – igen jelentős hallgatói létszámmal. A Kar rövidítése továbbra is BTK, angol neve Faculty of Humanities and Social Sciences.

cikk_boritokepek_2

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Történeti Intézet Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszék, valamint az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola közösen szervezte meg a Báthory István Középiskolai Történelem Tanulmányi Versenyt. Az ünnepélyes eredményhirdetésen Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora is méltatta a kezdeményezést.