borito_alap

Osztatlan tanárképzés az SZTE BTK-n

Miért dönts a tanári pálya mellett?

Elhivatottság kell a tanári pályához. Gyakran hallhatjuk, hogy ez a hivatás nem könnyű. Ugyanakkor számos pozitív oldala van: a változatos órák, a diákok érdeklődése nem engedik, hogy egy elhivatott tanár elfásuljon, monotonnak érezze a munkáját. A fiatalok között töltött idő pedig segít megőrizni a tanárnak is a fiatalságát, a tudás iránti nyitottságát. S akkor még nem beszéltünk a tanári munka társadalmi hasznosságáról: ismert tény, hogy egy jó tanár s az általa átadott tudás milyen sokat jelent a fiatalok későbbi munkaerőpiaci esélyeit és jövedelmi lehetőségeit illetően.


A képzés során különösen nagy szerepet kap a gyakorlatorientáltság. Tanárszakos hallgatóként a betekintést nyerhetsz a hospitálások és tanítási gyakorlatok keretében a közoktatásban és a köznevelésben folyó nevelő-oktató munkába.

 

Hogyan jelentkezz tanári szakra?

Érettségi után az osztatlan kétszakos tanári mesterképzésre lehet jelentkezni a felvételi tájékoztatóban közzétett szakpárok valamelyikének kiválasztásával.


Az SZTE meghirdetett osztatlan tanári szakpárjai a Bartók Béla Művészeti Kar (BBMK), a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (BTK), a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar (JGYPK) és a Természettudományi és Informatikai Kar (TTIK) neve alatt jelennek meg a Felvételi tájékoztató intézményi részében. Egyes szakokon (pl. ének-zene tanár, testnevelő tanár, vizuáliskultúra-tanár, mozgóképkultúra és médiaismeret-tanár, dráma-és színházismeret-tanár) különböző készségeket mérő gyakorlati alkalmassági vizsgát kell tenniük a jelentkezőknek. Ezek tartalmáról, időpontjáról a Felvételi tájékoztatóban a képző karoknál megadott linkeken találsz további információt.

 

Milyen szakok tartoznak a BTK-hoz?

  • Angol nyelv és kultúra tanára
  • Dráma- és színházismeret-tanár
  • Etikatanár
  • Francia nyelv és kultúra tanára
  • Latin nyelv és kultúra tanára
  • Magyar nyelv és irodalom szakos tanár
  • Mozgóképkultúra és médiaismeret-tanár
  • Német nyelv és kultúra tanára
  • Olasz nyelv és kultúra tanára
  • Orosz nyelv és kultúra tanára
  • Spanyol nyelv és kultúra tanára
  • Szerb és nemzetiségi szerb nyelv és kultúra tanára
  • Történelemtanár

A felsorolt és a többi karon meghirdetett szakok számos kombinációja létezik – a konkrét szakpárokról kérjük, a www.felvi.hu oldalon vagy az SZTE tanárképzésben részt vevő karok oldalán informálódj a felvételi időszakában!

 

Az SZTE Tanárképző Központ

Habár a szakokat az egyes karok nevei alatt találod meg, az SZTE-n létezik egy külön a tanárképzésre szakosodott egység, a Tanárképző Központ. A Tanárképző Központ (SZTE TKK) feladata a Szegedi Tudományegyetemen folyó tanárképzés szervezése, a tanárképzésben részt vevő karok munkájának összefogása, koordinálása. Honlapjukon megtalálható minden tudnivaló, ami a tanárképzéshez kapcsolódik, többek között információs anyaggal segítik a felvételizőket, a tanítási gyakorlatokban részt vevő hallgatókat, vezetőtanárokat és mentor kollégákat, valamint a szakmódszertanos oktatókat.

 

Felvételivel kapcsolatos tájékoztatás:

SZTE Tanárképző Központ

6720 Szeged, Dugonics tér 13.

Tel.: (62) 544 014

E-mail: felveteli.tkk@szte.hu

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

image0

Rajzok és festmények, valamint egy kiadvány lett a végeredménye az SZTE Rajz-művészettörténet Tanszék hallgatói, valamint a design- és művészetmenedzsment mesterszakosok közös kurzusának. A féléves projekt célja az volt, hogy a hallgatók művészeti eszközökkel hívják fel a figyelmet a pszichés problémák társadalmi megítélésére és az azokkal kapcsolatos előítéletekre. A Batyu című kiadványt és az alkotásokat december 12-én 18 órától ismerheti meg a közönség a Jazz Kocsmában. A hallgatók az eladásokból származó teljes bevételt az ópusztaszeri Napsugár Pszichiátriai Otthon javára ajánlják fel.