SZTE BTK 2015. augusztus

2015. augusztus 24.

A Szegedi Tudományegyetem Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodájának tehetségkutató versenyfelhívásai az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

2015. augusztus 07.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa a 2015–2016-os tanévet megnyitó ünnepi ülését 2015. augusztus 30-án tartja az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében.

2015. augusztus 05.

Immár tizenötödik alkalommal rendez nyári egyetemet a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldieknek a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Hungarológia és Közép-Európa Tanulmányok Központja. Idén mintegy 50 diák érkezett 25 különböző országból Szegedre.

2015. július 20.

A nyár utolsó napjaiban, a 2015/16-os tanév kezdete előtt a Szegedi Tudományegyetem mind a 12 kara gólyatáborral várja a leendő elsőéves diákokat.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.