SZTE BTK 2019. szeptember

2019. szeptember 28.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2019. szeptember 28-án szombaton de. 10:30 órai kezdettel rendezi meg díszdiploma-átadási ünnepségét az Auditórium Maximumban a kar azon volt hallgatóinak, diplomás középiskolai tanároknak, akik 65, 60 és 50 éve fejezték be tanulmányaikat.

2019. szeptember 15.

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.

2019. szeptember 15.

2019. augusztus 26. és szeptember 7. között ­– az SZTE Neveléstudományi Intézet és Oktatáselméleti Kutatócsoport szervezésében – sikeresen lezajlott az egyetemi bemeneti kompetenciamérés.

2019. szeptember 14.

Interjú prof. dr. Fried Istvánnal

2019. szeptember 01.

Megjelent a 2019/2020-as Vademecum Tanulmányi Kalauz az SZTE Bölcsészettudományi Karának hallgatói számára.

Boritokep_32

Prof. Dr. Kérchy Anna a Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézetének egyetemi tanára, az Angol nyelvű irodalmak és kultúrák doktori program vezetője. Kutatásai széleskörűek: foglalkozik többek között a 19-21. századi nőírókkal, fantasztikus irodalommal, gyermek- és ifjúsági irodalommal, mesekutatással, posztstrukturalista/feminista irodalomelmélettel, s a Viktoriánus és a posztmodern képzelet metszéspontjait is gyakorta vizsgálja. Számos, köztük a nők kutatói életpályájával foglalkozó szervezet tagja, hiánypótló művek szerzője, miközben aktív résztvevője magyar és nemzetközi kutatási projekteknek is. A viktoriánus nonszensz poétikája és politikája: Metamediális játék Lewis Carroll fantáziavilágaiban című akadémiai doktori értekezését 2023 őszén védte meg sikeresen, 2024 tavaszán pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.