SZTE BTK 2019. szeptember

2019. szeptember 28.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2019. szeptember 28-án szombaton de. 10:30 órai kezdettel rendezi meg díszdiploma-átadási ünnepségét az Auditórium Maximumban a kar azon volt hallgatóinak, diplomás középiskolai tanároknak, akik 65, 60 és 50 éve fejezték be tanulmányaikat.

2019. szeptember 15.

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.

2019. szeptember 15.

2019. augusztus 26. és szeptember 7. között ­– az SZTE Neveléstudományi Intézet és Oktatáselméleti Kutatócsoport szervezésében – sikeresen lezajlott az egyetemi bemeneti kompetenciamérés.

2019. szeptember 14.

Interjú prof. dr. Fried Istvánnal

2019. szeptember 01.

Megjelent a 2019/2020-as Vademecum Tanulmányi Kalauz az SZTE Bölcsészettudományi Karának hallgatói számára.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.