SZTE BTK 2014. július

2014. július 29.

A Szegedi Tudományegyetem pótfelvételit hirdet szinte minden olyan szakra, ahol ősztől képzést indít. Az egyetemre felvettek első köréből kimaradt fiataloknak az újratervezést és a továbbtanulást javasolja Dr. Varga Zsuzsanna, az SZTE oktatási igazgatója.

2014. július 29.
Megjelent a Kari Kurír 297. száma.
2014. július 25.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése 2014. július 25-én sajtótájékoztató keretében értékelte a nyilvánosságra hozott ponthatárokkal, a felvételi tendenciákkal kapcsolatos tudnivalókat.

2014. július 25.

A 2014. szeptemberi iskolakezdés előtt a Szegedi Tudományegyetemen mind a 12 kara a nyár utolsó napjaiban gólyatáborral várja az elsőéves diákokat.

2014. július 24.

2014. július 24-én 20 órától elérhetőek az interneten a szeptemberben induló képzések ponthatárai. A gólyák „Felvettek az SZTE-re Party”-val ünnepelhetnek.

2014. július 23.

2014 nyarán a Szegedi Tudományegyetem hét fakultása is nyári egyetemmel várja a külföldi hallgatókat. A jellemzően önköltséges, többhetes képzéseken amellett, hogy a diákok érdeklődési területüknek megfelelő kurzusokon vehetnek részt, kulturális programokba is bekapcsolódhatnak.

2014. július 17.

A Center for World University Rankings (CWUR) legfrissebb, 2014-es világrangsorára is felkerült a Szegedi Tudományegyetem. A világ legjobb ezer egyetemét rangsoroló listán az SZTE a 712. helyezést érte el.

2014. július 15.

Az SZTE Bölcsészettudományi Kar kommunikáció alapszakos hallgatóinak vizsgafilmjeit vetítik a szegedi televíziók.

2014. július 03.

Közel másfél millió forintot nyertek el az idei Sófi-ösztöndíjasok. Az SZTE Tehetségpont részeként működő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány díjátadó ünnepségét 2014. július 6-án, vasárnap 10 órától tartják az SZTE TTIK diplomaosztó rendezvényén. A József Attila Tanulmányi és Információs Központban szervezett esemény díszvendége Vásáry Tamás világhírű zongoraművész és karmester.

2014. július 03.

2014-ben is csak az ELTE-re jelentkeztek többen, mint a Szegedi Tudományegyetemre, a szegedi universitas a felvételizők körében a legkedveltebb vidéki universitas.

Boritokep_32

Prof. Dr. Kérchy Anna a Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézetének egyetemi tanára, az Angol nyelvű irodalmak és kultúrák doktori program vezetője. Kutatásai széleskörűek: foglalkozik többek között a 19-21. századi nőírókkal, fantasztikus irodalommal, gyermek- és ifjúsági irodalommal, mesekutatással, posztstrukturalista/feminista irodalomelmélettel, s a Viktoriánus és a posztmodern képzelet metszéspontjait is gyakorta vizsgálja. Számos, köztük a nők kutatói életpályájával foglalkozó szervezet tagja, hiánypótló művek szerzője, miközben aktív résztvevője magyar és nemzetközi kutatási projekteknek is. A viktoriánus nonszensz poétikája és politikája: Metamediális játék Lewis Carroll fantáziavilágaiban című akadémiai doktori értekezését 2023 őszén védte meg sikeresen, 2024 tavaszán pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.