SZTE BTK 2012. szeptember

2012. szeptember 25.

Az SZTE Bölcsészettudományi Kar avató tanácsa 2012. szeptember 22-én, az Auditorium Maximumban rendezett ünnepségen adta át díszdiplomáit. Az egykor itt végzett bölcsészeken és tanárokon kívül, a Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatók is részt vettek a rendezvényen.

2012. szeptember 24.

A szegedi városházán nyitották meg a Globalizáció, modernizáció és tradíciók című, háromnapos nemzetközi Wittman Tibor-emlékkonferenciát szeptember 24-én.

2012. szeptember 19.

A „férfiuralom” felforgatásának, átalakításának, megszüntetésének lehetőségeit és korlátait kívánja megvitatni a feminista kutatás és mozgalmak eredményeire és tanulságaira támaszkodva a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán szeptember 21-én kezdődő konferencia.

2012. szeptember 17.

A Móra Ferenc Múzeum nyugalmazott igazgatója, a szegedi egyetem régészeti tanszékének korábbi vezetőjét a körképek, panorámák megóvására létrehozott nemzetközi szervezet tüntette ki.

2012. szeptember 17.
2012. szeptember 07.

A Szegedi Tudományegyetem pótfelvételt hirdet a 2012-2013-as tanévre négy doktori iskolájába, a PhD tudományos fokozat megszerzésére felkészítő 3 éves posztgraduális képzésre.

2012. augusztus 26.

A 17. Élőnyelvi Konferenciához kapcsolódva mutatták be A vizuális kisebbségi nyelvhasználat története Dél-Szlovákiában (1918–2011) címmel megnyílt tárlatot augusztus 30-án az SZTE Rektori Hivatal átriumában. A kiállítás szeptember 7-ig tekinthető meg.

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.