SZTE BTK 2012. szeptember

2012. szeptember 25.

Az SZTE Bölcsészettudományi Kar avató tanácsa 2012. szeptember 22-én, az Auditorium Maximumban rendezett ünnepségen adta át díszdiplomáit. Az egykor itt végzett bölcsészeken és tanárokon kívül, a Köztársasági Ösztöndíjat elnyert hallgatók is részt vettek a rendezvényen.

2012. szeptember 24.

A szegedi városházán nyitották meg a Globalizáció, modernizáció és tradíciók című, háromnapos nemzetközi Wittman Tibor-emlékkonferenciát szeptember 24-én.

2012. szeptember 19.

A „férfiuralom” felforgatásának, átalakításának, megszüntetésének lehetőségeit és korlátait kívánja megvitatni a feminista kutatás és mozgalmak eredményeire és tanulságaira támaszkodva a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán szeptember 21-én kezdődő konferencia.

2012. szeptember 17.

A Móra Ferenc Múzeum nyugalmazott igazgatója, a szegedi egyetem régészeti tanszékének korábbi vezetőjét a körképek, panorámák megóvására létrehozott nemzetközi szervezet tüntette ki.

2012. szeptember 17.
2012. szeptember 07.

A Szegedi Tudományegyetem pótfelvételt hirdet a 2012-2013-as tanévre négy doktori iskolájába, a PhD tudományos fokozat megszerzésére felkészítő 3 éves posztgraduális képzésre.

2012. augusztus 26.

A 17. Élőnyelvi Konferenciához kapcsolódva mutatták be A vizuális kisebbségi nyelvhasználat története Dél-Szlovákiában (1918–2011) címmel megnyílt tárlatot augusztus 30-án az SZTE Rektori Hivatal átriumában. A kiállítás szeptember 7-ig tekinthető meg.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!