SZTE BTK 2024. április

2024. április 19.

A 37. Országos Tudományos Diákkör (OTDK) Humántudományi Szekciójának jövőre a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara ad otthont. A 2025. április 15-17-én megrendezésre kerülő tudományos verseny előszervezési feladatait és technikai lebonyolítását egy négyfős szakmai bizottság végzi és koordinálja. A szekció szervezéséért felelős bizottság tagjai 2024. április 9-én vették át megbízóleveleiket az OTDK ügyvezető tanácsától.

2024. április 19.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.

2024. április 15.

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.

2024. április 15.

Az idei SZTE Alma Mater mozgást ösztönző kihívása a Nobel-díjas Karikó Katalin előtt tiszteleg. Járjuk be közösen életének fontos helyszíneit virtuálisan!

2024. április 15.

Az egyetem nemzetköziesítésének keretében Shanghaiban, Guangdongban és Pekingben járt az SZTE BTK delegációja, Prof. dr. Gyenge Zoltán dékán, valamint Dr. Árvay Anett a Hungarológiai Képzés vezetője, hogy megújítsa az egyetem eddigi oktatási kapcsolatait, és újakat hozzon létre. Tárgyalásokat folytattak öt kínai egyetemen, valamint a shanghaji és guandongi konzulátuson, illetve a pekingi Liszt Intézetben. Őket kísérte Gárdián Nikolett, aki 2020 óta az SZTE BTK delegált magyar lektora Shanghaiban.

2024. április 09.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Nyelvészeti Tanszéke, a Pragmatika Centrum Országos Kutatóközpont és a Magyar Nyelvtudományi Társaság Pragmatika Tagozata konferenciáját 2024. április 26-án rendezik meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Egyetem utcai épületében, a Kari Konferenciateremben.

2024. április 08.

Az alábbiakban a Magyar Filmtudományi Társaság felhívását közöljük.

A Magyar Filmtudományi Társaság és a Pécsi Tudományegyetem konferenciája: Pécs, 2024. november 8-9.

A Magyar Filmtudományi Társaság idei konferenciáján a tágan értett mozgókép gazdasági és politikai aspektusait vizsgáljuk, egyaránt koncentrálva a történeti dinamikákra és a kortárs helyzetre.

2024. április 02.

Átadták a Zirzen Janka ösztöndíjakat a Szegedi Tudományegyetemen pedagógusi pályára készülő hallgatóknak. Az okleveleket Prof. Dr. Gellén Klárától, az SZTE oktatási rektorhelyettesétől és a karok képviselőitől vehették át a pályázók. A díjazottak havi százezer forint ösztöndíjban részesülnek a 2024-es tavaszi félévben.

Boritokep_32