SZTE BTK 2018. május

2018. június 01.

2018. május 11-én vehette át az Akadémiai Pálma Rend lovagi fokozatának kitüntetését Gécseg Zsuzsanna, a Francia Tanszék egyetemi docense, a Bölcsészettudományi Kar oktatási dékánhelyettese. Az Akadémiai Pálma Rendet még Napóleon alapította azok munkájának elismerésére, akik kiemelkedő mértékben járulnak hozzá a francia nyelv és kultúra terjesztéséhez. A kitüntetést Eric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete adta át.

2018. május 11.

A hagyományoknak megfelelőn május 10-én idén is több helyszínen emlékeztek meg Szegeden Bálint Sándor halálának évfordulójáról. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának tudománynépszerűsítő, a város lakosai felé nyitó programja szintén a néhai tudós nevét viseli.

2018. május 11.
2018. május 07.

Egy teljes hétre a filozófia fővárosa lesz Szeged.

2018. május 07.
2018. május 03.

Boritokep_10

A tanév legjobban teljesítő hallgatói kaptak támogatást a Szegedi Tehetséggondozó Tanács és a Szegedi Tudományegyetem által meghirdetett Talent ösztöndíj és Kiválósági Lista díjátadó ünnepségén. A 18. gálán különböző tudományterületek arany, ezüst és bronz fokozatú elismerései mellett az Év Tehetsége, Év Sportolója és Év Művésze díjakat, illetve a nagyértékű Vállalati ösztöndíjakat is átadták. A legtehetségesebb, ugyanakkor hátrányból induló fiatalok pedig újra pályázhattak az esélyegyenlőségi kategóriában.