SZTE BTK 2018. május

2018. június 01.

2018. május 11-én vehette át az Akadémiai Pálma Rend lovagi fokozatának kitüntetését Gécseg Zsuzsanna, a Francia Tanszék egyetemi docense, a Bölcsészettudományi Kar oktatási dékánhelyettese. Az Akadémiai Pálma Rendet még Napóleon alapította azok munkájának elismerésére, akik kiemelkedő mértékben járulnak hozzá a francia nyelv és kultúra terjesztéséhez. A kitüntetést Eric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete adta át.

2018. május 11.

A hagyományoknak megfelelőn május 10-én idén is több helyszínen emlékeztek meg Szegeden Bálint Sándor halálának évfordulójáról. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának tudománynépszerűsítő, a város lakosai felé nyitó programja szintén a néhai tudós nevét viseli.

2018. május 11.
2018. május 07.

Egy teljes hétre a filozófia fővárosa lesz Szeged.

2018. május 07.
2018. május 03.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara 2023 tavaszán is várja mindazokat a szegedieket, Szeged környékén élőket, akik úgy gondolják, hogy tanulni, művelődni, a világ minél több részletét megismerni sose késő. Mi is így gondoljuk! Ennek jegyében indítottuk el 2016 őszén a Bölcsész Szabadegyetemet, amelynek keretében számos egyetemi kurzust megnyitunk az érdeklődő idősebbek és fiatalabbak, középiskolások, középkorúak, nyugdíjasok előtt. A tavaszi félévre jelentkezni február 19-ig lehet!