Egyetemi oktatónk Paraguayban

oktato

A Hispanisztika Tanszék nyugalmazott egyetemi docensét, Dornbach Máriát Paraguayban az Universidad del Norte díszdoktorává avatják, előadást tart, valamint kutatásokat folytat a guaraní őslakos közösségben. A paraguayi író, Juan Manuel Marcos negyven nyelvre lefordított, Gunter tele című regénye magyar nyelven 2017-ben jelent meg Dornbach Mária fordításában, előadásainak egyikét erről fogja tartani.

borito

Az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán 2022. december 12-én nyílt napot tartunk. Korábbi cikkünkben a részletes programról, a nap során folytatott játékunkról és az igazoláskérésről olvashatsz, itt pedig a nyílt napon tartott miniórákkal és a regisztrációs felülettel érkezünk! Az órákra regisztrálni december 8-ig lehet!