Egészségnapot tart a Szegedi Pszichológia Intézet Klinikai Tanszéke

Gyógyítók egészsége címmel egészségnapot és konferenciát szervez a Szegedi Pszichológia Intézet Klinikai Tanszéke 2014. április 4-én. A rendezvényen a segítő hivatású szakemberek egészségi állapotáról és az egészségmegőrzés lehetőségeiről tartanak előadásokat a témával foglalkozó, kiemelkedő hazai és külföldi kutatók. A konferencia fő előadója John Launer, a londoni Tavistock Intézet munkatársa lesz.

Gyógyítók egészsége címmel egészségnapot és konferenciát szervez a Szegedi Pszichológia Intézet Klinikai Tanszéke 2014. április 4-én. A rendezvényt a TÁMOP 6.1.2-11/1-2012-1003 számú programban valósítják meg. A segítő hivatású szakemberek egészségi állapotáról és az egészségmegőrzés lehetőségeiről tartanak előadásokat a témával foglalkozó, kiemelkedő hazai és külföldi kutatók. A konferencia fő előadója John Launer, a londoni Tavistock Intézet munkatársa lesz. A rendezvény nyitott, a szakemberek mellett egyetemi hallgatókat és érdeklődő laikusokat is szeretettel várnak. A program orvosok és klinikai szakpszichológusok számára akkreditált. Az egészségnapon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztráció szükséges a rendezvény Facebook-oldalán:

Az érdeklődők ugyanitt olvashatnak részletes leírásokat az egyes előadásokról és a műhelyekről.

A rendezvény részletes programja, előadások:

10:00-10:30: Barabás Katalin, SZTE Magatartástudományi Intézet: És rajtunk ki segít? A segítségkérés nehézségei és lehetőségei az egészségügyben

10:30-11:30: John Launer, Tavistock Institute, London, U.K.: Conversations inviting change: using narrative medicine to support health professionals

11:30-11:50: Kávészünet

11:50-12:30: Fülöp Emőke, Semmelweis Egyetem, Alkalmazott Pszichológia Tanszék: Egészség és érzelemszabályozás a gyógyító munkában

12:30-13:00: Győrffy Zsuzsa, Semmelweis Egyetem, Magatartástudományi Intézet: Hogy vannak az orvosnők? Orvosnői egészség és életminőség Magyarországon

13:00-14:00: Ebéd

14:00-15:30: Kerekasztal a szupervízióról. Résztvevők: Horváth Éva, szupervíziós Centrum, Szeged; Hoyer Mária, Semmelweis Egyetem, Alkalmazott Pszichológia Tanszék; Lisznyai Sándor, ELTE, Pszichológiai Intézet; Moderátor: Csabai Márta, SZTE Pszichológiai Intézet

15:30-15:50: Kávészünet

15:50-16:20: Csabai Márta, SZTE Pszichológiai Intézet: Támogató csoportok gyógyító szakembereknek. Egy regionális program tapasztalatai

16:20-17:30: Könyvbemutató

17:30-18:00: Konferenciazárás, részvételi pontszámok regisztrálása

Műhelyek:

12:00-13:00: Fusion Vital: Fiziológiai méréseken alapuló stresszkezelés (Vezeti: Vada Gergely, Fusion Vital, Budapest)

13:30-15:00: „Akvárium” Bálint-csoport (Vezeti: Dobó Katalin, Magyarországi Bálint Mihály Pszichoszomatikus Társaság)

15:00-16:30: Veszteség- és gyászfeldolgozás a gyógyító munkában (Vezeti: Varga Hedvig, SZTE Pszichológiai Intézet)

16:30-18:15: „Amikor Nietzsche sírt” – A segítő krízise és a kölcsönös analízis labirintusai (Vezeti: Kőváry Zoltán, SZTE Pszichológiai Intézet)

Az egészségnap és konferencia helyszín a Szegedi Akadémiai Bizottság székháza (Szeged, Somogyi u. 7.). Főszervezők: SZTE Pszichológiai Intézet és SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ.

Az egészségnap plakátja itt elérhető.

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.

Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.