Már zajlanak a keresztfélévben végzett hallgatók diplomaosztói

A 2013/2014-es tanév téli záróvizsga-időszakában a Szegedi Tudományegyetem 8 kara szervez diplomaosztót. A legtöbb ünnepségnek a Tanulmányi és Információs Központban ad otthont.

A kari diplomaosztók sorát a Mezőgazdasági Kar nyitotta, ahol 48 hallgató tett sikeres záróvizsgát mezőgazdasági mérnöki és vadgazda mérnöki szakon. A diplomaátadó ünnepséget Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának dísztermében, 2013. december 13-án tartották.

Január 18-én került sor az Állam- és Jogtudományi Kar diplomaosztójára a TIK kongresszusi termében. A karon 58-an jogász, 5-en nemzetközi tanulmányok szakon végeztek, utóbbin 3 hallgató alapképzésben, 2 pedig mesterképzésben fejezte be tanulmányait.

A Gazdaságtudományi Kar (GTK) 103 hallgatójának nyújtották át diplomáját január 24-én a TIK-ben. Az ünnepségen elhangzott, hogy a tanulmányi statisztikák tükrében a most oklevelet szerzett hallgatók diplomáinak átlaga a kereskedelem és marketing alapszakon lett a legmagasabb: 4,15. Az együttes átlag 4,08 volt. A 2013/2014-es tanév téli záróvizsga-időszakában a GTK 18 hallgatója vehetett át jeles diplomát.
131 fő tett sikeres záróvizsgát az SZTE Mérnöki Karán, közülük 97-en nappali, 34-en levelező tagozaton. A Bölcsészettudományi Karon 238 hallgató záróvizsgázott, és 184-en kapnak oklevelet, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon pedig 85-en végeztek.
A 2013/2014-es tanév téli záróvizsga-időszakában a Természettudományi és Informatikai Kar 260 hallgatója teljesítette a diplomakiadás szakmai és nyelvi feltételeit. Az osztatlan képzésben részt vett hallgatók közül 10-en vehetik át oklevelüket. Alapképzésben, nappali tagozaton 155, levelező tagozaton 12 hallgató szerzett diplomát, míg mesterképzésben 83-an teljesítették a diplomakiadás feltételeit.
Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon a 2013/2014-es tanév téli záróvizsga-időszakában összesen 75 hallgató végzett.

A diplomaosztó ünnepségek februárban az alábbi időpontokban folytatódnak:

2014. február 7., 11.00: Mérnöki Kar – Szent-Györgyi Albert Agóra

2014. február 8., 11.00: Bölcsészettudományi Kar: – SZTE TIK kongresszusi terem

2014. február 8., 14.00: Természettudományi és Informatikai Kar – SZTE TIK kongresszusi terem

2014. február 15., 10.00: Juhász Gyula Pedagógusképző Kar – SZTE TIK kongresszusi terem

2014. február 21., 10.00: Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar – SZTE TIK kongresszusi terem

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.