Október 5-én kezdődik az Armel Operafesztivál

Startol a 2013-as Armel Operafesztivál, melyet a Szegedi Tudományegyetem is kiemelten támogat.

A 2008-ban alapított Armel Operafesztivál nemzetközi viszonylatban is egyedülálló kezdeményezés, melyet a szakma és a nemzetközi sajtó annak legelső percétől fogva hatalmas érdeklődéssel kísér. Páratlan koncepciójában a kortárs operafesztivál egy olyan énekversennyel kapcsolódik össze, mely nemcsak kiváló hangi kvalitásokat, de komoly színészi munkát is követel az operaénekesektől. Az énekesek a kétfordulós Armel Operaversenyen az ott bemutatott produkciók főszerepeiért küzdenek. Végül, a fesztiválon a produkciók főszerepeiben még egy alkalommal összemérik tehetségüket, képességeiket: a 2013. október 5. és 15. között zajló programon nem csupán az énekesek, de az öt produkció is versenyben áll egymással.

Az operafesztivál és az SZTE átfogó együttműködéssel igyekszik közelebb hozni az opera műfaját az egyetem polgáraihoz. Idén első alkalommal, az SZTE saját zsűrije is értékeli a produkciókat, a hallgatók exkluzív nyereményjátékokon juthatnak hozzá jegyekhez és szabadbérletekhez. A Tisza-parti universitas hallgatói, oktatói és dolgozói 100 forintért vásárolhatják meg az Armel Operafesztivál jegyeit. Érdemes ezeket időben megvenni, hiszen a jegyek korlátozott számban kaphatók: előadásonként 60 darabot biztosítanak a szervezők. A belépők a földszintre szólnak, az igényléshez diákigazolványra, SZTE Alma Mater- vagy dolgozói kártyára van szükség, előadásonként 1 kártyával 1 jegy vásárolható az SZTE Ajándékboltban a TIK-ben.

Az Armel Operafesztivál idei versenyprogramjában először a Poznani Opera előadását, Stravinsky Oedipus Rex című operaoratóriumát hallhatja a közönség a Szegedi Nemzeti Színházban október 5-én, szombaton.

A fesztivál előadásai a Szegedi Nemzeti Színházban:

2013. október 5.:

Igor Stravinsky: Oedipus rex

A Poznańi Opera produkciója (Poznań, Lengyelország)
Közreműkodik: a Szegedi Szimfonikus Zenekar és a Poznańi Opera énekkara és tánckara
Rendező: Jacek Przybyłowicz
Vezényel: Grzegorz Wierus

2013. október 7.:

Zoran Juranić: A nyár utolsó virága

A Szerb Nemzeti Színház és a Horvát Zeneszerzők Társasága − Zágrábi Zenei Biennálé produkciója (Újvidék, Szerbia)
Közreműködik: a Szerb Nemzeti Színház Zenekara es Énekkara
Rendező: Zoran Juranić
Vezényel: Zoran Juranić

2013. október 10.:

Giuseppe Verdi: Simon Boccanegra

A Szegedi Nemzeti Színház Produkciója (Szeged, Magyarország)
Közreműködik: a Szegedi Szimfonikus Zenekar, a Szegedi Nemzeti Színház Énekkara
Az eredeti bemutató dokumentumai alapján színpadra állította: Pál Tamás, Molnár Zsuzsa,
Toronykőy Attila
Vezényel: Pál Tamás

2013. október 12.:

Benjamin Britten: A csavar fordul egyet

Az Isztambuli Állami Opera és Balett produkciója (Isztambul, Törökország)
Közreműködik: az Isztambuli Állami Opera és Balett zenekara
Rendező: Ayatac Manizade
Vezényel: Leonhard Garms

2013. október 14.:

Russell Hepplewhite: Lajka, az űrkutya

Az English Touring Opera produkciója (London, Egyesült Királyság)
Közreműködik: Rebecca Hewes (cselló), Tamás Péter (klarinét), Belházy Gyula (fagott),
Laskai Krisztián Zsolt (ütő)
Rendező: Tim Yealland
Vezényel: Russell Hepplewhite

2013. október 15.:

Díjátadó Gála

Közreműködik: a Szegedi Szimfonikus Zenekar
Rendező: Böhm György
Vezényel: Gyüdi Sándor

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.