borito

Műhelytitkok - programsorozat a Magyar Irodalmi Tanszék szervezésében

A Magyar Irodalmi Tanszék a tavaszi szemeszterben is megrendezi Műhelytitkok elnevezésű beszélgetés-sorozatát. A belépés minden alkalommal díjtalan!

Részletes program

2023. április 5. 18:00

SZTE BTK Dézsi Lajos Irodalmi Szeminárium (Szeged, Egyetem u. 2. II. emelet)

"A 200 éves Petőfi"

Beszélgetés Petőfi Sándor születésének évfordulójára. Vendégünket, Margócsy Istvánt, Owaimer Oliver kérdezi.

2023. április 26. 18:00

SZTE BTK Sík Sándor Irodalmi Olvasóterem (Szeged, Egyetem u. 2. II. emelet)

"Forrás voltunk? Vagy kelés?"

A Műút új lapszámának bemutatója Petri Györggyel és Hajnóczy Péterrel a középpontban.

A Műút vendégei: Cserna-Szabó András, Szabó Gábor, Várady Szabolcs.
A Műút szerkesztősége részéről: Bazsányi Sándor, Jenei László, Kőrizs Imre.

2023. május 11. 16:00

Radnóti Café (Szeged, Egyetem u. 2.)

"Kortárs krimiszemle"

Beszélgetés a kortárs krimi helyzetéről. Vendégünket, Kálai Sándort Szilágyi Zsófia kérdezi.

Boritokep_32

Prof. Dr. Kérchy Anna a Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézetének egyetemi tanára, az Angol nyelvű irodalmak és kultúrák doktori program vezetője. Kutatásai széleskörűek: foglalkozik többek között a 19-21. századi nőírókkal, fantasztikus irodalommal, gyermek- és ifjúsági irodalommal, mesekutatással, posztstrukturalista/feminista irodalomelmélettel, s a Viktoriánus és a posztmodern képzelet metszéspontjait is gyakorta vizsgálja. Számos, köztük a nők kutatói életpályájával foglalkozó szervezet tagja, hiánypótló művek szerzője, miközben aktív résztvevője magyar és nemzetközi kutatási projekteknek is. A viktoriánus nonszensz poétikája és politikája: Metamediális játék Lewis Carroll fantáziavilágaiban című akadémiai doktori értekezését 2023 őszén védte meg sikeresen, 2024 tavaszán pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.