borito

Műhelytitkok - programsorozat a Magyar Irodalmi Tanszék szervezésében

A Magyar Irodalmi Tanszék a tavaszi szemeszterben is megrendezi Műhelytitkok elnevezésű beszélgetés-sorozatát. A belépés minden alkalommal díjtalan!

Részletes program

2023. április 5. 18:00

SZTE BTK Dézsi Lajos Irodalmi Szeminárium (Szeged, Egyetem u. 2. II. emelet)

"A 200 éves Petőfi"

Beszélgetés Petőfi Sándor születésének évfordulójára. Vendégünket, Margócsy Istvánt, Owaimer Oliver kérdezi.

2023. április 26. 18:00

SZTE BTK Sík Sándor Irodalmi Olvasóterem (Szeged, Egyetem u. 2. II. emelet)

"Forrás voltunk? Vagy kelés?"

A Műút új lapszámának bemutatója Petri Györggyel és Hajnóczy Péterrel a középpontban.

A Műút vendégei: Cserna-Szabó András, Szabó Gábor, Várady Szabolcs.
A Műút szerkesztősége részéről: Bazsányi Sándor, Jenei László, Kőrizs Imre.

2023. május 11. 16:00

Radnóti Café (Szeged, Egyetem u. 2.)

"Kortárs krimiszemle"

Beszélgetés a kortárs krimi helyzetéről. Vendégünket, Kálai Sándort Szilágyi Zsófia kérdezi.

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.