Elméleti Nyelvészeti Kutatócsoport a Karon

A korábbi MTA-DE-SZTE-PTE Elméleti Nyelvészeti Kutatócsoport közvetlen folytatásaként létrejött a Kertész András akadémikus által vezetett MTA-DE Elméleti Nyelvészeti Kutatócsoport, melynek megbízatása 2012. július 1-től 2017. június 30-ig szól. A SZTE BTK-n folyó magas színvonalú nyelvészeti kutatások elismeréseként, illetve a Debreceni Egyetemmel fennálló kiváló kapcsolataink megerősítéseként értékelendő, hogy a kutatócsoport szegedi munkacsoportjában részt vesznek a Kar nyelvtudományi szakemberei. A munkacsoport telephelye az Általános Nyelvészeti Tanszék. A szegedi munkacsoport vezetője Németh T. Enikő, további tagjai Bibok Károly, Nagy C. Katalin és Vecsey Zoltán.

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.