Fulbright_kiemelt

Az amerikai ösztöndíj-lehetőségekről tartottak tájékoztatót az SZTE-n

Az Egyesült Államokba szóló Fulbright-ösztöndíj-pályázatokról a TIK-ben hallhattak ismertetőt az érdeklődők.

Jókay Károly, a Fulbright Közhasznú Alapítvány ügyvezető igazgatója ismertette a Szegedi Tudományegyetemen a magyar–amerikai viszonylatban presztízsértékűnek tekinthető pályázati lehetőségeket, amelyek a 2014-2015-ös tanévre szólnak. Hangsúlyozta, a szervezet kortól függetlenül esélyt ad arra, hogy a hallgatók és az oktatók/kutatók neves amerikai egyetemeken szerezzenek kutatói ösztöndíjjal tapasztalatokat, akár többször is. Követelményként csupán kiváló angol nyelvtudást, kutatásra érdemes témát és jó szakmai eredményeket várnak el.

 

Hazánkban 1992 óta létezik önálló magyar Fulbright-bizottság, amely eddig 750 hallgatót részesített kutatási támogatásban. A szervezet működőse és kapcsolatai mellett a jelenlévők megismerhették a minden részletre kiterjedő, igen időigényes jelentkezési procedúrát is. Beszéde végeztével Jókay Károly válaszolt a lelkes érdeklődők kérdéseire is. A másfél órás tájékoztatót követően kötetlen beszélgetést tartottak korábbi Fulbright-ösztöndíjasokkal a Roosevelt téri halászcsárdában.

 

További részletek olvashatóak a pályázati lehetőségekről a Fulbright honlapján valamint a SzegedCafé oldalán

 

SZTEinfo

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_32

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.