A szegedi néprajzi PhD-kutatásokról tartanak konferenciát

A néprajz szerteágazó útjain címmel szervez konferenciát SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék 2014. március 20-án. A rendezvényt Barna Gábor tanszékvezető egyetemi tanár nyitja meg.

A PhD-hallgatók számolnak be kutatásaikról A néprajz szerteágazó útjain című konferencián, amelyet délelőtt 10 órakor Barna Gábor tanszékvezető egyetemi tanár nyit meg. A szakmai tanácskozáson két szekcióban hangoznak el előadások. A rendezvény helyszíne: SZTE BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék, Bálint Sándor-terem, Szeged, Egyetem u. 2.

Részletes program:

I. szekció – folklorisztikai irányok, elnök: Barna Gábor

10.10 – 10.30: Csóka Jaksa Helga: „Egy kitalált ünnep: a Néphadsereg Napja”

10.40 – 11.00: Pintér Zsófia: Szentesi fesztiválok, mint kitalált ünnepek

11.10 – 11.30: Schill Tamás: Adatok a dunapataji tanyai kápolnák történetéhez

11.40 – 12.00: Deme Ágnes: Kétágú vers: „... mindkétféleképp más értelmet ad”

12.10 – 13.30: ebédszünet

II. szekció – kulturális antropológiai irányok, elnök: Povedák István

13.30 – 13.50: Bedő Valér: Az interdiszciplinaritás arányai az antropológiai kutatásban.

Egy belső-somogyi település demográfiai krízisének hátteréről

14.00 – 14.20: Elekes Dóra: A romániai bánsági bolgárok közösségi identitásának néhány

kérdése

14.30 – 14.50: Terendi Viktória: A 20. századi közösségi alkalmak vizuális reprezentációja

Végvár (Tormac) település magyar lakossága körében

15.00 – 15.20: Karácsony Anna: Adatok Pálmonostora gazdálkodásához

15.30: Konferenciazárás – Garamvölgyi Anett, Lengyel Zsolt – népzenei összeállítás

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.