Itt a februári SzemeSZTEr

Az SZTE BTK új televíziós magazinja a könnyedebb és a komolyabb témák egyensúlyára épül. Éppúgy szól a 13. Bölcsészbálról vagy a Red Weddung Partyról, mint a Neptunra való átállás vélt vagy valós veszélyeiről, vagy éppen a hozzánk érkező külföldi hallgatók elvárásairól.

A magazint ajánlja a két műsorvezető, Sinka Hédi és Lengyel Nikolett, valamint a szerkesztő, Medgyesi Panka kommunikáció szakos hallgatók.

Boritokep_32

Prof. Dr. Kérchy Anna a Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézetének egyetemi tanára, az Angol nyelvű irodalmak és kultúrák doktori program vezetője. Kutatásai széleskörűek: foglalkozik többek között a 19-21. századi nőírókkal, fantasztikus irodalommal, gyermek- és ifjúsági irodalommal, mesekutatással, posztstrukturalista/feminista irodalomelmélettel, s a Viktoriánus és a posztmodern képzelet metszéspontjait is gyakorta vizsgálja. Számos, köztük a nők kutatói életpályájával foglalkozó szervezet tagja, hiánypótló művek szerzője, miközben aktív résztvevője magyar és nemzetközi kutatási projekteknek is. A viktoriánus nonszensz poétikája és politikája: Metamediális játék Lewis Carroll fantáziavilágaiban című akadémiai doktori értekezését 2023 őszén védte meg sikeresen, 2024 tavaszán pedig hivatalosan is az MTA doktora lett.