Információs nap a német ösztöndíjakról

A fővárosi Deutscher Akademischer Austausch Dienst Központ és a Balassi Intézet Magyar Ösztöndíj Bizottság Irodája Információs napot tart a német csereprogram 2013-2014-es pályázati ciklusra vonatkozó ösztöndíjairól.

2012. október 10-én (szerdán) 14.00-16.00 óra között Információs napot tartanak a budapesti Balassi Intézet Könyvtárolvasó termében a német csereprogramról.

A Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD) széleskörű választási lehetőséget nyújt hallgatóknak és diplomásoknak egyaránt. Ösztöndíjprogramjaik széles skáláján megtalálható a tudományos, kutatói területeken át a művészet is.

További információ a következő linken érhető el:

SZTEinfo

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.