Emlékezés az 56 évvel ezelőtti szegedi egyetemistákra

1956 őszének szegedi fiataljaira, pontokba szedett követeléseikre, az általuk épp 56 éve alapított demokratikus ifjúsági szervezetre emlékeznek az egykori és mai szegedi egyetemisták október 16-án.

Szegeden kezdődött az 1956-os forradalom és szabadságharc. Erre is emlékezik és emlékeztet a MEFESZ ünnepséget kezdeményező SZTE Hallgatói Önkormányzat. Az október 16-án (kedden) 16 órakor a MEFESZ emlékműnél (Szeged, Ady tér 10., az SZTE TIK és a BTK épülete közötti parkban) kezdődő ünnepségre 1956 fiataljai is hivatalosak. A megemlékezés az SZTE Bölcsészettudományi Kar (BTK) legendás „Aud. Max.”-ában, 1956 bölcsőhelyénél folytatódik: az SZTE EHÖK ünnepi választmányi ülésén a hallgatói mozgalomért oda ítélt kitüntetéseket adják át

További információ:

SZTEinfo

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.