Amerikai ösztöndíjak az SZTE oktatóinak, doktoranduszainak

A Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram pályázati lehetőséget hirdet – többek között a Szegedi Tudományegyetem polgárai számára – a 2014/2015-ös tanévre.

A Fulbright célja, hogy hozzájáruljon a világ tudományos életének fejlődéséhez. Az oktatási csereprogram keretében egyrészt hazai egyetemek fogadhatnak amerikai vendégtanárokat, kutatókat, PhD-hallgatókat, másrészt az ez által biztosított összetöndíjjal utazhatnak ki a magyar hallgatók, tanárok, kutatók az Amerikai Egyesült Államokba. A szigorú elbírálási rendszer miatt a programban csak magas képzettségű, tudású és szakértelmű jelentkezők vehetnek részt. Az oktatói ösztöndíjak hossza egy vagy két félév, a kutatói ösztöndíjak pedig 3-9 hónapra szólnak.

Az intézmények érdeklődésének felmérése érdekében online űrlapot kell kitölteni – tájékoztattak a Fulbright hazai koordinátorai. A kitöltött igényfelmérőket a Fulbright Bizottság e-mail címére (sas@fulbright.hu) kell visszaküldeni 2012. október 31-ig. A programról és a jelentkezés feltételeiről a következő linken szerezhető bővebb tájékoztatás:

SZTEinfo

borito

Idén, immáron huszonkettedik alkalommal, újra jelenléti formában szervezi meg karunk Hungarológia Központja a Nyári Egyetemet. A program keretében július 18-tól a világ különböző országaiból érkeznek a karra külföldi diákok, hogy a négyhetes itt-tartózkodásuk alatt közelebb kerülhessenek a magyar nyelvhez és kultúrához. Az idei év különlegessége, hogy a Nyári Egyetemmel párhuzamosan egy másik, hasonló célú program is elindul, július 26-án. A Manitobai Egyetemmel való új megállapodás alapján tíz kanadai diák tölt majd el három hetet Budapesten és Szegeden – a kulcsfogalom itt a köztéri emlékezet lesz.